ODTÜ rektöründen ''şenlikler neden iptal edildi'' açıklaması

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, büyük tepki çeken bahar şenliklerini iptal etme kararına ilişkin açıklamada bulundu

ODTÜ rektöründen ''şenlikler neden iptal edildi'' açıklaması
A+ A-

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, bahar şenliklerinin iptal edilmesiyle ilgili olarak konuştu. “Biz UGT’li öğrencilerle Devrim Stadı konserleri de dahil her konuda anlaştık” diyen Kök, “Ancak sonra bu grup LGBT, Marksist, aşırı sol, HDP gruplarla toplantı yapıp bu karardan vazgeçtiler. Tüm alanları istediler” dedi.

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, “Prof. Kök: Anlaşmayı öğrenciler bozdu” başlıklı yazısında Uluslararası Gençlik Topluluğu’nun (UGT) düzenlediği 33. Uluslararası Bahar Şenliği’nin iptal edilmesini yazdı.”ODTÜ bir hayat okuludur. Devrim Stadyumu’ndaki mezuniyet yürüyüşünde sergilediğiniz özgüvenli, gururlu haliniz arasındaki farktır ODTÜ. Ayrıca şenliği olan bir bahardır ODTÜ. Finaller öncesi, uzun saatler süren ders çalışma maratonu başlamadan alınan bir nefestir o şenlik” diyen Zeyrek, ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök’ün kendisini “(televizyonda) siyasetçi gibi konuşmakla” ve sadece öğrencilerin açıklamalarına dayanarak yorum yapmakla suçladığını aktardı.

Bunun üzerine Prof. Kök’ün açıklamalarına köşesinde yer veren Deniz Zeyrek, Kök’ün şu mesajını aktardı:

“Öncelikle biz şenlikleri iptal etmedik. Tam aksine biz UGT’li öğrencilerle Devrim Stadı konserleri de dahil her konuda anlaştık. Ancak sonra bu grup LGBT, Marksist, Aşırı Sol, HDP gruplarla toplantı yapıp bu karardan vazgeçtiler. Tüm alanları istediler. İsteklerinin toplam maliyeti 1 milyonun (TL olsa gerek) üstünde. Traktör bile istediler. Hiçbir zaman yasakçı bir tutumumuz olmadı yönetimce. Bizler sizlerden daha fazla ODTÜ’lüyüz. Mesela ben 35 senedir ODTÜ’deyim. Neyin ne olduğunu herkes kadar bilirim. Bu arada daha önce de şenlik yapılmadı ODTÜ’de.

3 yıldır hiçbir isteğimize olumlu yanıt vermeyen, saldırgan köpekler konusunda bizi yalnız bırakan (ODTÜ’de kimse yollarda dolaşamıyor), çöplerimizi toplamayan Çankaya Belediyesi’nin bu desteğinin de bizi çok şaşırttığını paylaşmak isterim. Şenlik desteğinden (!!!) önce belediye olarak yapmaları gerekenleri yapsa çok mutlu oluruz.”
 

 

 

Deniz Zeyrek'in yazısının tamamı için...