Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''

Öğrenci Velilerinden 4+4+4 Eylemi

Veli-Der üyesi bir grup, 4+4+4'lük eğitim sisteminin bir faydasının olmadığını öne sürerek sistemin değiştirilmesi için Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

Öğrenci Velilerinden 4+4+4 Eylemi
A+ A-

Veli-Der üyesi bir grup, 4+4+4'lük eğitim sisteminin bir faydasının olmadığını öne sürerek sistemin değiştirilmesi için Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde eylem yaptı.

Ellerinde "Eğitim Sistemimize Dokunma" yazılı döviz taşıyan ve çoğunluğu kadınlardan oluşan yaklaşık 30 kişilik grup, 4+4+4'lük sistemin eğitimi çökerttiğini iddia etti. Grup adına açıklama yapan Nalan Metindir, okul öncesi eğitimde 60 aylık çocukların zorla okula gönderildiğini öne sürerek bu sistemin bir faydasının olmadığını söyledi.

Kız çocuklarının eğitimden kopma oranlarının son iki yılda arttığını da iddia eden Metindir, "Çocuklarımızın erken yaşta meslek liselerine yönlendirileceği müjdesi verildi. Ancak meslek lisesi öğrenci sayısı artan tek okul imam hatipler oldu. Veliler normal okul kalmadığı için çocuklarını imam hatiplere göndermek zorunda kaldı" dedi.

Yeni eğitim sistemini Veli- Der olarak istemediklerini belirten Metindir, "Bu anlayışa dur diyoruz. 4+4+4'lük sisteme karşı 444 itirazımızla yasal bir süreç başlatıyoruz. Zorunlu din dersine, din dersi sorularının TEOG'da sorulmasına karşı dava açmaya hazırlanıyoruz" ifadelerini kaydetti.

Açıklamanın ardından grup, eldiven giyerek ellerini yanlarında getirdikleri boyalara batırıp beyaz bez üzerine el baskısı yaptı. Grup, etkinlikle eğitim sistemine ve çocuklara dokunulmaması mesajı verdiklerini ifade etti.