Bakan Soylu'dan çok sert ''yolsuzluk'' açıklaması !
Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili yeni açıklama !
Aydın'daki vahşette şok gerçek ortaya çıktı

Özel okul teşvik başvuruları başladı

Milli Eğitim Bakanlığınca, 2016-2017 eğitim öğretim yılı için özel okullara yönelik eğitim ve öğretim desteği başvuruları 2 Eylül'e kadar alınacak

Özel okul teşvik başvuruları başladı
A+ A-

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2016-2017 eğitim  öğretim yılı için özel okullara yönelik eğitim ve öğretim desteği başvuruları,  bugünden itibaren 2 Eylül'e kadar alınacak. 
 
2016-2017 eğitim öğretim yılında özel okullarda öğrenim gören ve  görecek 75 bin öğrenciye ilk defa eğitim ile öğretim desteği verilecek. Daha  önceki yıllarda destek almaya hak kazanan öğrencilerle birlikte 2016-2017  döneminde 340 bin öğrenci eğitim ve öğretim desteğinden faydalanmış olacak.
 
 Okul öncesi eğitim kurumlarındaki 6 bin öğrenciye 2 bin 860 lira,  ilkokuldaki 15 bin öğrenciye 3 bin 440 lira, ortaokuldaki 15 bin öğrenciye 4 bin  lira, lisedeki 15 bin öğrenciye 4 bin lira ve temel lisedeki 24 bin öğrenciye de  3 bin 440 lira destek verilecek.
 
Önümüzdeki eğitim öğretim yılı için özel okulların ve öğrencilerin  teşvik başvuruları, bugünden itibaren 2 Eylül'e kadar alınacak. Tercih işlemi  yapmaya hak kazanan öğrenciler 5 Eylül'de ilan edilecek.
 
 Özel okullar MEBBİS modülü üzerinden, öğrenciler de kayıtlı  bulundukları resmi ya da özel okullardan müracaatlarını yapabilecek. Eğitim ve  öğretim desteği kapsamına alınan özel okulların listesi, başvuru takvimi  içerisinde haftalık olarak Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün internet  sayfasında ilan edilecek.
 
 Eğitim öğretim desteğine hak kazanan öğrenciler, özel okul  tercihlerini 6-19 Eylül'de yapacak. Yerleştirme sonuçları 20 Eylül'de ilan  edilecek. Eğitim ve öğretim desteği hakkı kazanan öğrencilerin, yerleştiği özel  okula 21-26 Eylül tarihleri arasında nakil ve kayıt işlemlerini tamamlaması  gerekiyor. Boş kalan kontenjanlar için ise aynı tercihler üzerinden 27 Eylül'de  ek yerleştirme işlemi yapılacak.
 
Ek yerleştirme ve kayıtlar 27-30 Eylül'de yapılacak.
 

AA