Elektrikli scooter'lara ceza geliyor iddiası yalanlandı

İzmir'de elektrikli scooter kullanan kişilere ceza uygulanacağı iddia edildi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, söz konusu haberlere ilişkin açıklama yaptı.

Elektrikli scooter'lara ceza geliyor iddiası yalanlandı
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Son günlerde birçok cadde ve kaldırımda karşımıza çıkan elektrik scooter'ların trafikte tehlike oluşturduğu gerekçesiyle başlayan tartışmalar sürerken İzmir'de elektrikli scooter kullanan kişiler hakkında cezai işlem uygulanacağı iddia edildi.

Elektrikli scooter kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratan haber İzmir Valiliği tarafından yalanlandı.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, elektrikli scooter kullananlara yönelik ülke genelindeki uygulamanın dışında bir karar almadıklarını belirterek bu yöndeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Vali Köşger, bazı internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında, "İzmir'de elektrikli scooter kullanan kişiler hakkında cezai işlem uygulanacağı" yönünde haberlerin yer alması üzerine açıklama yaptı.

Köşger, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Bazı mecralarda yer alan 'İzmir Valiliği’nden elektrikli scooter kullananlara ceza kararı' alındığı yönündeki haberlerin gerçekle ilgisi bulunmamaktadır. İlimizde bu konuda ülke genelindeki uygulamanın dışında bir karar ve uygulama yoktur. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur."

AA

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News