Emine Bulut'un katili için jet iddianame ! İstenen ceza belli oldu

4 yıl önce boşandığı Emine Bulut'u, 10 yaşındaki çocuğunun gözleri önünde bıçaklayarak öldüren Fedai B., cezaevine gönderildi. Saldırgan hakkında canavarca hisle tasarlayarak insan öldürme suçundan iddianame hazırlandı.

Emine Bulut'un katili için jet iddianame ! İstenen ceza belli oldu
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Kırıkkale'de bir kafede Fedai B., 4 yıl önce boşandığı Emine Bulut ve kızı F.B.B. ile bir araya geldi.

Fedai B. ile Emine Bulut arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüşünce Fedai B., eline aldığı ekmek bıçağıyla Emine Bulut'u, kızının gözü önünde yaraladı. Emine Bulut kanlar içinde yere yığılırken, Fedai B. olay yerinden kaçtı. 

F.B.B. ise olayın etkisiyle şoka girdi. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, Emine Bulut'u yaptıkları ilk müdahalenin ardından şoka giren kızı F.B.B. il birlikte Yüksek İhtisas Hastanesi'ne kaldırdı. Tedaviye alınan Emine Bulut, doktorların tüm çabasına rağmen hayatını kaybetti. 

Çalışma başlatan polis ekipleri, kısa sürede cinayet zanlısı Fedai B.'yi, Bahşılı ilçesi girişinde yakalayarak gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından sabah saatlerinde adliyeye sevk edilen Fedai B., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İDDİANAME HAZIRLANDI
Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı, Emine Bulut'un, eski eşi tarafından kızının gözü önünde öldürülmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Emine Bulut'un, 2013 yılında boşandığı eski eşi Fedai B. (43) ile karşılaştığı, çıkan tartışma sonucu saldırganın eski eşini boğaz, sol kol, göğüs kısmından bıçakladığı belirtildi. Emine Bulut'un hastanede yaşamını yitirdiği, eski eşinin yakalanıp, tutuklandığı ve hala cezaevinde olduğu hatırlatıldı. Zanlı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Toplumun veya bireyin üstün ve gözetilmesi gereken hukuki yararını korumak amacıyla kamu sağlığı ve kamu düzeni açısından sosyal medya ve medya kuruluşlarında yayınlanan olay anına ilişkin şiddet içerikli görüntülere Kırıkkale Sulh Ceza Hakimliği tarafından ‘erişimin ve yayınlanmasının kısıtlanması’ kararı verilmiştir. Olayla ilgili, Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tüm yönleri ile soruşturma yapılıp, şüpheli hakkında 'canavarca hisle tasarlayarak adam öldürme' suçundan Kırıkkale Ağır Ceza Mahkemesine iddianame düzenlenmiştir."

'BANA HAKARET ETTİ'

Öte yandan, Sulakyurt cezaevine gönderilen Fedai B.'nin emniyetteki ifadesi ortaya çıktı. Eşi Emine Bulut'tan 4 yıl önce boşandığını kaydeden Fedai B.'nin ifadesinde, "Eski eşim ve çocuğumla lokantada bir araya geldik. Önce konuştuk. Ardından tekrar başka biri ile evlenip evlenmeyeceğini, böyle bir şey duyduğumu söyledim. Kendisi de bana evleneceğini beyan etti. Ardından çocuğumun velayet konusunu konuştuk. Ancak kendisi bana çocuğumun yanında hakaret etti, küfür etti. Ben de sinirlenerek sürekli yanımda gezdirdiğim bıçakla, önce karın kısmına vurdum. Ardından benim boğazıma sarılarak bağırmaya başladı, ben de vücudunun değişik bölgelerine bıçak vurup, lokantanın önünde bulunan taksiye binerek kaçtım. Burada polis ekipleri yakaladı" dediği öğrenildi.

ESKİ EŞİNİN BIÇAKLADIĞI EMİNE BULUT'UN ÖLMEDEN ÖNCEKİ FERYADI

Emine Bulut'un, olayın hemen ardından olay yerinde çekilen görüntüsü ortaya çıktı. Fedai Baran'ın eski eşini bıçakladıktan saniyeler sonra çekilen görüntüde kanlar içinde olan ve ayakta durmakta zorlanan Emine Bulut'un, "Ben ölmek istemiyorum" diyerek feryat ettiği görüldü. Kızı F.B.B.'nin ise "Anne lütfen ölme" diyerek, annesinin başını tutması ve ağlaması görüntüye yansıdı. Görüntüde Fedai Baran'ın iki kişi tarafından kafeden çıkarılması da yer aldı.

BAKANLIK MÜDAHİL OLACAK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan da konuyla ilgili bir açıklama geldi. Açıklamada, "Cinayeti gerçekleştiren kişinin en ağır cezayı alması için Bakanlık Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz kanalı ile de davaya müdahil olunacaktır" denildi.

Yine bir kadın cinayeti! Çocuğunun önünde öldürüldüYine bir kadın cinayeti! Çocuğunun önünde öldürüldü

Bakanlıktan Emine Bulut cinayeti açıklamasıBakanlıktan Emine Bulut cinayeti açıklaması

Emine Bulut'un kardeşi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendiEmine Bulut'un kardeşi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi

CNN Türk spikeri, Emine Bulut haberini sunarken gözyaşlarını tutamadıCNN Türk spikeri, Emine Bulut haberini sunarken gözyaşlarını tutamadı

Adalet Bakanı Gül: Caniye hak ettiği ceza verilecekAdalet Bakanı Gül: Caniye hak ettiği ceza verilecek

AK Parti'den Emine Bulut açıklamasıAK Parti'den Emine Bulut açıklaması

Emine Bulut'un katili bindiği takside ''Hayvan kestim'' demişEmine Bulut'un katili bindiği takside ''Hayvan kestim'' demiş

Kadınlar Emine Bulut için sokağa çıkıyor: ''Ölmek istemiyoruz!''Kadınlar Emine Bulut için sokağa çıkıyor: ''Ölmek istemiyoruz!''

Emine Bulut cinayetinin ardından şiddet içerikli dizilere tepki yağdıEmine Bulut cinayetinin ardından şiddet içerikli dizilere tepki yağdı

Ünlülerden Emine Bulut paylaşımlarıÜnlülerden Emine Bulut paylaşımları

 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News