Mersin'de polis servis aracına bombalı saldırı !
Kömür ocağında göçük: 6 işçi ölü
Kasko sigortasında flaş gelişme

Emniyet'in paylaştığı fotoğrafa soruşturma

Emniyet Teşkilatı'nın Twitter hesabından paylaşılan fotoğraftaki ''17-25'' detayı ortalığı karıştırdı.

Emniyet'in paylaştığı fotoğrafa soruşturma
A+ A-

Emniyet Teşkilatı'nın resmi Twitter hesabından, Polis Radyosu'nun yıl dönümü dolayısıyla yayınlanan bir fotoğraf kısa sürede sosyal medyada olay oldu. Fotoğrafta arkada yer alan 17-25 rakamlarıyla FETÖ mesajı verildiğini belirten pek çok kişi paylaşıma tepki gösterdi. Emniyet Teşkilatı tepkiler üzerine bir açıklama yaparak, paylaşımın resmi makamlar dışında yapıldığını ve ilgililer hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.

Emniyet Teşkilatı'nın Twitter hesabından Polis Radyosu çalışanlarının radyonun kuruluş günü kutlaması için yer aldığı bir fotoğraf paylaşıldı.

Fotoğraf kısa sürede büyük tepki topladı. Fotoğrafta FETÖ örgütünün algı operasyonu için kullandığı "17-25" sayılarının yer aldığını belirten pek çok sosyal medyakullanıcısı tepkisini dile getirdi.

57f8be5c67b0a91d3c723a71.jpg

FARK EDİLİNCE SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Tepkiler üzerine durumu fark eden Emniyet yetkilileri paylaşımı kaldırdı. Aynı hesaptan yapılan açıklamada "Emniyet Genel Müdürlüğü Twitter ve Facebookhesaplarından Türkiye Polis Radyosu 64. yıl dönümü nedeniyle (Makam bilgisi dışında yayınlanan) fotoğraf kaldırılarak, ilgililer hakkında Emniyet Genel Müdürümüzün talimatıyla soruşturma başlatılmıştır" denildi.

57f8be6d67b0a91d3c723a73.jpg