Erbil'de Uluslararası Teknoloji Ve Mühendislik Konferansı

IKBY'deki Salahaddin Üniversitesi farklı ülkelerden gelen 88 araştırmacının katılımıyla "Uluslararası Teknoloji ve Mühendislik Konferansı" düzenledi

Erbil'de Uluslararası Teknoloji Ve Mühendislik Konferansı
A+ A-

ERBİL (AA) - Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yer alan Erbil kentindeki Salahaddin Üniversitesi farklı ülkelerden gelen 88 araştırmacının katıldığı "Uluslararası Teknoloji ve Mühendislik Konferansı" başladı.

Salahaddin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından düzenlenen konferansta Avrupa, Asya ve Ortadoğu'daki ülkelerden gelen 88 araştırmacı, mühendislik ve teknoloji konularındaki araştırmalarını farklı oturumlarda sunuyor.

AA muhabirine konuşan Salahaddin Üniversitesi Rektör Yardımcısı İbrahim Heme Reş, "Üç gün sürecek konferansın amacı, mühendislik ve teknoloji konusunda daha önce araştırma yapan akademisyenlerin kendi makaleleri ve çalışmaları üzerinde görüş alışverişine fırsat sunmaktır." dedi.

Uzman komitenin 130 başvurudan 88 araştırmayı kabul ettiğini kaydeden Reş, uluslararası nitelikteki bu konferansı her yıl düzenlemeyi planladıklarını belirtti.