Erdoğan market fiyatlarını böyle takip ediyor

Erdoğan market fiyatlarını böyle takip ediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın piyasadaki fiyatları kurduğu özel ekiple takip ettiği öğrenildi. Bu ekibin görevi marketteki fiyatları tek tek kontol edip, Erdoğan'a bilgi vermek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, başta zincir marketler olmak üzere piyasadaki fiyatları özel bir ekip kurarak yakın takibe aldığı öğrenildi. Erdoğan’a fiyatlardaki değişimler konusunda günlük bilgi veriliyor. Erdoğan’ın gittiği mitinglerde de bazı vatandaşlara fiyatları ve talepleri sorduğu özellikle meyve fiyatları konusunda kendisine çok talep geldiği ifade ediliyor.

Milliyet'ten Kıvanç El'in haberine göre, Erdoğan’ın, tanzim satışların başlamasına neden olan sebze fiyatlarındaki artışların ardından fiyatları yakın takibe almak için özel bir ekip kurduğu öğrenildi.

Yakın takibinde

Erdoğan’ın sebze meyve fiyatları başta olmak üzere marketlerdeki temel gıdalar ve temizlik maddeleri ile ilgili fiyatları da yakından takip ettiği belirtildi. Başta zincir marketler olmak üzere piyasadaki fiyatlardaki değişimler de Erdoğan’a günlük bilgiler olarak sunuluyor. Erdoğan’ın özellikle tanzim satışların kurulmasının ardından zincir marketlerdeki fiyat düşüşüne ilişkin, “Bu fiyatlar hani kurtarmıyordu?” yorumu yaptığı da öğrenildi.

Meyve talebi

Erdoğan’ın gittiği mitinglerde de bazı vatandaşlara fiyatları, fiyatlardaki değişimi ve taleplerini sorduğu, vatandaşlardan özellikle meyve fiyatları konusunda kendisine çok talep geldiği kaydedildi. 

Elma, portakal ve meyvelerle ilgili şimdiden fiyat adımlarının atılmasının planlandığı da bildirildi. Erdoğan, son olarak gittiği Isparta’da depolardaki elmalara atıf yaparak, “Bunları da vatandaşla buluşturalım, gereken adımları atalım” diyerek ilgililere talimat vermişti. Önümüzdeki süreçte tanzim satışlardaki belirli satışı olan sebzeler dışında meyve satışının da başlaması bekleniyor. Erdoğan, buralarda bakliyat ve temizlik malzemeleri satılabileceğini açıklamıştı.

Milliyet