Erdoğan: ''Operasyonu başlattık''

Erdoğan: ''Operasyonu başlattık''
Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Niğde'de önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Niğde'de konuştu. Erdoğan, "Kandil demiştim hatırlayın. Oraya da operasyonlarımızı başlattık. 20 uçağımızla 14 önemli noktayı yok ettik. 20 uçak… Gittiler vurdular döndüler. Ama daha bitmedi" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Niğde mitinginin ardından 15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir'in kabrini ziyaret etti.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

24 Haziran’da onları sandığa demokratik bir şekilde gömmeye var mıyız? Bay Kemal ne dedi? Afrin’de ne işimiz var. Ya sizinle bu ülke yönetilmez? Ülkemize saldıranlar karşısında, bizi taciz edenler karşısında bunun bedelini biz ağır ödetiriz. Şu ana kadar sadece Afrin’de 4500’ün üzerine çıktık.

Kandil demiştim hatırlayın. Oraya da operasyonu başlattık. 20 uçağımızla 14 önemli noktayı yok ettik. 20 uçak… Gittiler vurdular döndüler. Ama daha bitmedi. Bu millet hainlerin tepesine hiç ummadığı anda inen güçlü bir devlettir. Yurt dışına kaçan 80’in üzerinde FETÖ’cü alçağı paketleyip adalete teslim ettik mi?

Bay Kemal terörün desteklediği kişileri koluna takıp Ankara’dan İstanbul’a yürüyor. Bay Muharrem de terörün desteklediği partinin başkanını sözde o da cumhurbaşkanı adayı şu an da gidip Edirne’de ziyaret ediyor. Şimdi hedefimiz bataklığın en büyüğünü kurutmak. Kandil’i ülkemiz ve milletimiz için bir terör kaynağı olmaktan çıkarıyoruz.

Bölücü örgütün siyasi uzantılarına yoldaşlık yapanlar rahatsız olsa da terörü bu ülkenin gündeminden çıkaracağız. Ama önce dün Afrin’e yaptıkları itirazları bugün Kandil’e yapan gafillere sandıkta bir ders vereceğiz.

 
Bugün Niğde’ye sadece seçim mitingimizi yapmak için gelmedik. Niğde’ye teşekkür borcumuzu da ödeyeceğiz. İlk günden beri AK Parti’nin yanında olan Niğde’li kardeşlerim bizi mahcup etmedi. İşte bu yüzden Niğde bizim canımız diyoruz. İşte bunun için Niğde bizim yoldaşımız, dostumuz, kardeşimiz diyoruz. Niğde’yi ayağa kaldırmak için gece gündüz demeden çalıştık.

“ELON BEY GELDİ ZİYARET ETTİ”

Bak dünyada Tesla diye bir marka var. Elon Bey geldi ziyaret etti. Çok böyle farklı bir kişilik. Nereden nereye nasıl geldiğini anlatıyor. Bu zannediyor ki biz hala dizelle araç üreteceğiz. Onu da üretiriz de biz elektrikli, akülü araç üreteceğiz Bay Muharrem. Sen bu işlerden anlamazsın. Anlayana kadar da 24 Haziran geliyor. Ama istersen 24 Haziran’dan sonra sana bir ders veririz. Onun için ben size güveniyorum, size inanıyorum.

“BAY KEMAL, BAY MUHARREM CEHALET ÇOK KÖTÜ BİR ŞEY”

Bay Kemal ne diyor çiftçi aç. Türkiye ilk çeyrekte 7,4 büyüme kaydetti, OECD ülkelerinde birinci olduk. Bay Kemal çıkmış diyor ki ‘7,4 büyüme size yansıdı mı?’ Yahu bu büyüme nedir bir öğren, ekonomistlerine bir sor. Bu yollar nerden yapılıyor Bay Kemal, Bay Muharrem cehalet çok kötü bir şey. Niğde'de teknokent kurduk bunu nereden kurduk Bay Kemal? Eğer küçülen bir ekonomi olsak bunları yapabilir miyiz?"

15 TEMMUZ KAHRAMANI ÖMER HALİSDEMİR'İN KABRİNİ ZİYARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Niğde mitingi sonrasında 15 Temmuz hain darbe girişiminin seyrini değiştirerek şehit olan kahraman Ömer Halisdemir'in mezarını ziyaret ederek dua etti.

 
Niğde mitinginden sonra Niğde'nin bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesinde bulunan Ömer Halisdemir'in mezarının çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Niğde meydanındaki miting sonrasında helikopterle beldeye geldi ve Ömer Halisdemir'in kabrini ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret öncesinde şehit Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve kardeşi Soner karşıladı. Ömer Halisdemir'in kabir başında Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından dua edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ömer Halisdemir'in mezarını ziyaret ettikten sonra bir süre vatandaşlarla sohbet etti ve beldeden helikopterle ayrıldı.

Seçiniz...