Erdoğan'ın başdanışmanından tokat gibi cevap !

Erdoğan'ın başdanışmanından tokat gibi cevap !

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, Mesut Yılmaz'a tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, “Mesut Yılmaz, yalan söyleme pahasına suçu/suçluyu ve suçunu gizlemektedir” dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, 28 Şubat Davası kapsamında ifade vermeye çağırılan eski Başbakan Mesut Yılmaz hakkında konuştu.

Yılmaz’ın ifadelerinin medyada geniş yer kapladığını belirten Malkoç, “Sayın Yılmaz ifadelerinde 28 Şubat darbesinin sorumluluğunu o günkü ordu içerisindeki cunta ekibine ve asıl kendi siyasi körlüğüne yükleyeceğine, rahmetli Erbakan’a yüklemiştir. O gün milyonlarca insanın oyula seçilmiş, meşru ve demokratik hükümetin devrilmesine taşeronluk yapması yetmez gibi 20 yıl sonra hatta yalan söyleme pahasına suçu/suçluyu ve suçunu gizlemeye çalışmaktadır” şeklinde konuştu.

“YILMAZ SANIK OLMALIYDI”

“Yılmaz’ın açıklamaları bu aziz milletin hafızasına ihanet, zekâsıyla da alay etmektir” diyen Malkoç, “Kendisi bu davada tanık olmaktan zulüm duyduğunu ifade etmiştir. Doğrudur Sayın Yılmaz bu davada tanık değil sanık olmalıydı. 28 Şubat isimli garabetin, ucubenin ve zulmün tüm aşamalarında pay sahibi olan Sayın Yılmaz; Cuntacıları kurtarmaya çalışarak, İmam hatiplerin kapatılması ve 8 yıllık eğitimin ihdasında Cuntacıların etkili olmadığını söylemektedir. Halbuki bu millet 13 Mart 1998 tarihli Tiflis seyahatinde, o dönem TSK içindeki Cunta’da etkili bir generali tarif etmek için uçakta gazetecilere oynadığı pandomimi unutmamıştır. Yine milletimiz Türkiye Cumhuriyetinin bir Başbakanının kendisine baskı yapan bir generalin ismini veremeyecek kadar acze düşmesine esefle tanık olmuştur. Hatta milletimiz 8 yıllık kesintisiz eğitim için Saat; 05.00 de Askeri Cuntanın kendisine toplattığı Bakanlar Kurulunu da unutmamıştır. Eğer kendisi unuttu ise dönemin bakanlarına sorabilir” ifadelerini kullandı.

“ELİNDEN GELSE ERBAKAN’I YARGILAYACAK”

Mesut Yılmaz’ın 28 Şubat ile ilgili Necmettin Erbakan’ı suçladığını söyleyen Malkoç, “Elinden gelse rahmetli Erbakan’ı mezarından çıkarıp yargılayacak. Bu ne bitmez kindir! Bu ne düşmanlıktır! Allah akıl-fikir versin. Erbakan Hoca bu milletin gönlünde yerini almıştır. Sayın Yılmaz ise dün yaptıklarıyla bugün söyledikleriyle sadece siyasi bir enkazdır. Bütün siyasi hayatı boyunca sahicilik sorunu yaşayan Sayın Yılmaz bu dava vesilesi ile başka bir kirli oyunun içerisindedir. Sayın Yılmaz 28 Şubat Davası çökmüştür diyor. Hâlbuki çöken 1000 yıl süreceği söylenen 28 Şubat kafasıdır” diye konuştu.

Yılmaz’ı paralel şebekenin siyasi yelpazesinde olmakla suçlayan Malkoç, “Dün 28 Şubat, yakın tarihimizde 17/25 Aralık darbesine teşebbüs edenler aynı paralel kafanın ortaklarıdır. Sayın Yılmaz da bu şebekenin siyasi yelpazesinde yer almış, bugünse vefat etmiş bir önemli şahsiyet üzerinden kirli hesaplarını görmeye çalışan siyasi bir enkazdır. Daha güçlü, daha demokratik, daha zengin bir Türkiye bu tiplere rağmen onurlu, iradeli yürüyüşüne devam edecektir” ifadelerini kaydetti.