TSK, İdlib'de ilerliyor ! Helikopterle uyarı broşürleri dağıtıldı
Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama

Erdoğan'ın yeğeni müdür oldu !

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeğeni olan Recep Ali Erdoğan KOSGEB'in müdürü oldu.

Erdoğan'ın yeğeni müdür oldu !
A+ A-

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nda (KOSGEB) geçen hafta üst düzey birçok bürokrat görevden alındı, yerlerine yenileri atandı. Damadı Enerji Bakanı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eskiden itfaiyeci olan yeğeni Recep Ali Erdoğan, Finansman Dairesi Başkanlığı’na getirildi. Böylece KOBİ’lere verilen kredi ve teşviklerin başına yeğen getirildi.

Yeğen Erdoğan, AKP iktidarında hızla yükseldi. İtfaiyeci olmasına rağmen önce kuruma İstanbul'da ‘nitelikli eleman' olarak girdi. Daha sonra Ankara'ya geldi ve kurum içi yükselme sınavı ile önce uzman yardımcısı oldu. Bir süre sonra itfaiyeci olmasına rağmen Hukuk Müşavirliğine geçti. Yeğen, en son atamalarla daire başkanı oldu.

GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

Kosgeb Başkanı Recep Biçer, son atamalarla ilgili kurum içi genelge yayınlayarak daire başkanlarının görev alanlarını belirledi. Asım Türkmen (İnsan Kaynakları), Murat Arıkan (Teknoloji ve Yenilik Destekleri), Ahmet Merih Özyılmaz ve Ömer Pak (Kobi Araştırmalar ve Proje Koordinasyon), Ertuğrul Çetinkaya ve Hakan Ulusu (Kosgeb Müdürlükleri), Binali Aydın (Strateji Geliştirme), Abdurrahman Köseoğlu (Bilgi Yönetimi), Necmi Uzun (AB), İsmail Şakalak (Bilgi İşlem), Şentürk Çalkınsın (Destek Hizmetleri)

PARA ONDAN SORULACAK

Yeğen Recep Ali Erdoğan ise Kobi Finansman Dairesi Başkanlığı'na getirildi. Kurumun işletmelere yönelik vereceği kredi, teşvik ve alternatif finansal araçları yeğen belirleyecek.

FİZYOTERAPİST-POLİS-İTFAİYECİ

Kurumda son dönemde siyasiler ve bürokratların akrabalarının üst düzey görevlere getirilmesiyle ilginç bir mesleki dağılım oluştu. Örneğin Finans Dairesi Başkanı olan yeğen Erdoğan aslında itfaiyeci. Daire Başkanı Şentürk Çalkınsın polis, müdür Yeşim Çepni fizyoterapist ve müdür Hasan Güner veterinerlikten gelme.