Erdoğan'ın ''Yunanistan ilk cevabı aldı'' dediği olayın perde arkası

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''Oruç Reis'imize sakın saldırmayın, saldıracak olursanız bunun bedelini ağır ödersiniz dedik ve bugün ilk cevabı aldılar'' sözlerinin perde arkası ortaya çıktı.

Erdoğan'ın ''Yunanistan ilk cevabı aldı'' dediği olayın perde arkası
A+ A-

Edinilen bilgiye göre, önceki gün Oruç Reis belirlenen alanda çalışmalarını sürdürürken Limnos isimli Yunan fırkateyni Oruç Reis’e yakından taciz girişiminde bulundu. Bunun üzerine Oruç Reis’e koruma ve güvenlik sağlayan fırkateynlerden TCG Kemalreis, Yunan fırkateynine doğru yöneldi.

Hürriyet'ten Uğur Ergan'ın haberine göre Kemalreis fırkateyninin keskin menavrası karşısında Yunan gemisi kaçmak zorunda kaldı. Yunan fırkateyni kaçarken iki gemi arasında küçük çaplı bir sürtüşme yaşandı. Limnos isimli fırkateyn bölgeden uzaklaşarak, bakım için tersaneye gitti.

Kemalreis’te ise görev icra etmesini engelleyecek herhangi bir hasar olmadığı ve görevini sürdürdüğü bildirildi. Yunan fırkateynin küçük çaplı hasardan sonra dün yine bölgeye geldiği ve Fransa ile yapılan ortak tatbikata da katıldığı öne sürüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Saldıracak olursanız bedelini ağır ödersinizCumhurbaşkanı Erdoğan: Saldıracak olursanız bedelini ağır ödersiniz

 

Hürriyet