Genel müdür yardımcısı otelde ölü bulundu !
Bakan Soylu'dan çok sert ''yolsuzluk'' açıklaması !
Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili yeni açıklama !

Ermenistan, Brüksel'de Protesto Edildi

Belçika'da yaşayan Azerbaycan Türkleri, başkent Brüksel'de düzenledikleri gösteriyle Ermenistan'ın saldırılarını protesto etti- Ermenistan Büyükelçiliğine yürüyen Azerbaycanlılar'a, elçilik girişinde bekleyen Ermeniler sözlü sataşmada bulundu

Ermenistan, Brüksel'de Protesto Edildi
A+ A-

BRÜKSEL (AA) - Azerbaycan Türkleri, Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenledikleri gösteriyle Ermenistan'ın saldırılarını protesto etti.

Avrupa Parlamentosu (AP) yakınlarındaki Meeus Meydanı'nda toplanan Azerbaycanlılar sık sık, "Karabağ bizimdir, bizim kalacak", "Şehitler ölmez, vatan büyümez" sloganları attı. Türk vatandaşlarının da destek verdiği gösteride, Azerbaycan ve Türkiye bayraklarının yanı sıra, "Sivilleri hedef almaya son verin", "Hepimiz Hocalıyız, hepimiz Türküz." yazılı pankartlar taşındı.

Gösteriyi organize eden Azerbaycan Belçika Dostluk Cemiyeti Başkanı Ayhan Demirci, "Azerbaycan topraklarının yüzde 20'sini işgal eden Rus destekli Ermeni kuvvetlerinin halen saldırılarına devam ettiğini" belirterek, "Ateşkesi her zaman ihlal ettiler. Biz de bu ihlallere fazlasıyla karşılık verdik. Biz Azerbaycan topraklarının iadesini, Karabağ'ı terk etmelerini istiyoruz. Karabağ'ın Türk toprağı olduğunu ve işgal altında olduğunu tüm dünya biliyor. Ermenistan'ın bu işgale son vermesini ve bir milyona yakın insanımızın tekrar evlerine dönmesini talep ediyoruz." dedi.

Göstericilerden Kemale Dadaşova, öldürmeye dönük Ermeni siyasetinin halen devam ettiğini belirterek, "Ne yazık ki bir çok milletten politikacılar buna gözlerini yumuyor. Ancak inanırız ki, Erdoğan ve Aliyev ile sizin yardımınızla inşallah biz galip olacağız." dedi.

Diğer bir gösterici Ali Seyran ise Azerbaycan ordusunun istemesi halinde işgal altındaki toprakları kısa süre içinde alabileceğini kaydederek, "Bunun böyle olduğunu 2 gün içinde gördük. Biz Türkiye halkından, Türkiye devletinden, Türkiye'nin cumhurbaşkanından bize destek vermesini istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Bir süre meydanda slogan atan grup, daha sonra polis gözetiminde Ermenistan Büyükelçiliği'ne yürüdü. Bu sırada, elçilik girişinde bekleyen Ermeniler, Azerbaycanlılara sözlü sataşmada bulundu. Polisin müdahalesiyle, gerilim çok fazla büyümeden sona erdi. Azerbaycan Türkleri gösterinin ardından elçilik binasının önünden ayrıldı.