Erol Mütercimler canlı yayını terk etti!

Güncelleme:

Stratejist yazar Erol Mütercimler Habertürk canlı yayınında Prof. Dr. Mehmet Şahin'e sinirlenip canlı yayını terk etti. Mütercimler HalkTV'ye yaptığı açıklamada "Düzeltmekten yoruldum" dedi.açıkladı.

Habertürk TV'de Eren Eğilmez’in Gerçek Fikri Ne programında koronavirüs sonrası dünya tartışıldı. Çeşitli teorilerin dile getirildiği programda Erol Mütercimler Türkiye için de kritik uyarılarda bulundu.

“Bilim adamları öpüşmeyin diyor ve siz öpüşmeye sarılmaya devam ederseniz gideceğiniz yer mezar olur” diyen Mütercimler bilime kulak verilmesi gerektiğini vurguladı.

Mütercimler “İnsanlar şu an bilim adamlarıyla imamlar arasına sıkıştı. Ya bilim adamlarını dinleyeceksiniz ya da mezara gideceksiniz bu kadar basit. Artık camiler de kapalı doğru düzgün namazınız dahi kılınmaz sevdikleriniz de cenazenize katılamaz” ifadeleriyle Türk halkına hurafeler yerine bilime kulak vermesi çağrısında bulundu.

Ancak daha sonra söz alan profesör Mehmet Şahin Mütercimler’in bu sözlerini laiklik tartışmasına bağladı. Mütercimler’in yanlış anladığı kısmı düzeltmesine aldırmayan Şahin “İmam Hatip mezunu Cumhurbaşkanı iki aydır bilim adamlarının dediklerini yerine getiriyor” dedi. Mütercimler bu cümle ićin “doğru yapıyor” ifadesini kullanmasına rağmen Şahin hiçbir ilgisi olmamasına rağmen konuyu iktidar propagandasına çevirip “Selçuk Bayraktar harikalar yaratıyor idelojisi önemli değil” gibi ifadeler kullanınca Erol Mütercimler patladı.

Mehmet Şahin’e tepki gösteren Mütercimler yayını terk etti. Mütercimler Habertürk canlı yayınını neden terk ettiğini hemen ertesi gün Halk TV’deki Şimdiki Zaman programında Gürkan Hacır’a anlattı.

Mütercimler, "Artık bu 'yanlış anlamalardan' ve düzeltmelerden yorulduğum için yayını terkettim" dedi.