Monaco - Beşiktaş: 1-2
Kasko sigortasında flaş gelişme
Baykal'ın doktorundan flaş açıklama ! İşte son durumu

Eskişehir’e Kış Geri Mi Geldi

Eskişehir'de yağmurla birlikte hava sıcaklığının düşmesi bazı bölgelerde şiddetli dolu yağışına sebep olurken, kış mevsimini aratmayan görüntüler...

Eskişehir’e Kış Geri Mi Geldi
A+ A-

Eskişehir'de yağmurla birlikte hava sıcaklığının düşmesi bazı bölgelerde şiddetli dolu yağışına sebep olurken, kış mevsimini aratmayan görüntüler ise görenleri hayrete düşürdü.

Eskişehir-Çifteler karayolunda meydana gelen şiddetli dolu yağışı, yol kenarında birikintilere neden oldu. Dolu yağışına yakalanan sürücüler zor anlar yaşarken, vatandaşlar bu mevsimde dolu olayının yaşanmasını hayretle karşıladı.

SEYİTGAZİ'YE DE YAĞDI

Seyitgazi ilçesinde de şiddetli dolu yağışı görüldü. Yağış çok uzun sürmemesine rağmen, ortalığı resmen beyaza boyadı. Vatandaşlar, bu mevsimde dolu yağışının pek ender görüldüğünü, her tarafı yeşil kaplarken, kışı atatmayan beyazı örtünün çok ilginç olduğunu belirttiler. Bazıları bir fındık büyüklüğünde olan dolu yığınları evlerinin önlerini doldururken, yerlerdeki ayak izleri kış mevsimini aratmadı. Nadir görülen bu olayı hayretle karşılayan vatandaşlar, yaptıkları kar toplarının fotoğraflarını çekip bu anı ölümsüzleştirdiler.

DOLU YAĞIŞI NORMAL

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, şimşek çakması, gök gürültüsü ve oraj görülen bölgelerde, sıcaklığa bağlı olarak dolu yağışının görünebileceği belirtildi.

Meteorolojiye ait internet sitesinden alınan bilgilerde de Eskişehir ve bölgesinde en düşük hava sıcaklıklarının 6 dereceye kadar düştüğü görülüyor.