Euro 2016'nın Güvenliği

Alman futbolcu Müller:"Turnuva elbette oynanmalı. Almanya Futbol Federasyonu, Alman makamları ve Fransa’daki güvenlik güçlerinin iyi çalıştığına güvenmemiz lazım. İyi çalıştıkları konusunda da şüphe yok."

Euro 2016'nın Güvenliği
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

BERLİN (AA) - Almanya Milli Takımı'nın forvet oyuncusu Thomas Müller, Fransa’da düzenlenecek 2016 Avrupa Şampiyonası’nda (EURO 2016) güvenliğin sağlanmasına ilişkin Almanya Futbol Federasyonu’nun (DFB), Alman makamlarının ve Fransa’daki güvenlik güçlerinin iyi bir çalışma yapacaklarına inandığını söyledi.

Bayern Münih Kulübü'nde forma giyen Thomas Müller ile Real Madrid’de oynayan milli takım arkadaşı Toni Kroos, Almanya'nın başkenti Berlin’de basın toplantısı düzenledi.

Müller, son dönemde gerçekleşen terör saldırılarının ardından büyük etkinliklerin yapılmasına biraz kuşkuyla bakıldığını dile getirdi. Müller, EURO 2016'ya ilişkin "Turnuva elbette oynanmalı. Oyuncular olarak iyi korunduğumuzu hissediyoruz. Almanya Futbol Federasyonu, Alman makamları ve Fransa’daki güvenlik güçlerinin iyi çalıştığına güvenmemiz lazım. İyi çalıştıkları konusunda da şüphe yok." ifadelerini kullandı.

Bu konudan olumsuz etkilenmemeye çalıştığını söyleyen 26 yaşındaki oyuncu, Avrupa’nın son yaşananlara alışık olmadığını, zaten olmaması gerektiğini kaydetti.

Müller, takım arkadaşı Bastian Schweinsteiger’in sakatlığı hakkında ise deneyimli orta saha oyuncusunun milli takımda yapılan ilk antrenmanda sakatlanmasının, takım için iyi olmadığını belirtti. "Elbette kaptanın gemide olması önemli" diyen Müller, Schweinsteiger'in hızlı bir şekilde sağlına kavuşmasını ve Avrupa Şampiyonası’nda kadar form tutmasını umut ettiğini sözlerine ekledi.

Orta saha oyuncusu Toni Kroos ise güvenlik endişeleri konusunda "Avrupa Şampiyonası’ndan bağımsız olarak son olaylar her şeyin engellenemeyeceğini ve her yerde gerçekleşebileceğini gösterdi." dedi.

EURO 2016'da sadece takımın değil taraftarların da iyi korunacağına inandığını belirten Kroos, Fransa’da güvenlik seviyesinin yüksek olacağına işaret etti.

Kroos, İngiltere ve İtalya’ya karşı oynayacakları hazırlık maçlarının, teknik direktör Joachim Löw'ün bazı mevkilerde yapacağı denemeler açısından önemli olacağını vurguladı.

Almanya Milli Takımı, 26 Mart'ta Berlin'de İngiltere, 29 Mart’ta ise Münih'te İtalya ile karşılaşacak.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News