İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''
Adalet Bakanı'ndan çarpıcı sözler !

Evi terk edip, elektrik ve suyu kesen kocaya şok !

Yargıtay, eşi ile yaşadığı evi terk edip, elektrik ve suyu kesen koca için verilen beraat kararını bozdu.

Evi terk edip, elektrik ve suyu kesen kocaya şok !
A+ A-

Yargıtay, eşi ile yaşadığı tartışma nedeni ile evden ayrıldıktan sonra evin su ve elektriğini kesen koca için verilen beraat kararını bozdu. Yargıtay 4. Ceza Dairesi ‘Mahkumiyeti yerine beraat kararı verilmesi doğru değil’ dedi.

Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre, Denizli’de yaşayan A.O. ve emekli öğretmen kocası H.H.O. bir süre önce tartışma yaşadı. Evi terk eden H.H.O., evden ayrıldıktan sonra yaptığı ilk iş su ve elektrik idaresine uğramak oldu. H.H.O. kendi adına kayıtlı su ve elektriği kesti. A.O. 13 yaşındaki kızı ile evde susuz ve elektriksiz kaldı.

MAHKEME ‘BERAAT’ DEDİ 
A.O. yaşadıkları sıkıntıları yargıya taşıdı. Kapatılan Denizli 1. SulhCeza Mahkemesi’ne, eşine karşı ‘Tehdit, hakaret, aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğün ihlali’ suçlamasında bulundu. Dava başvurusu 2009 yılında yapıldı. Karar ise 2012 yılında çıktı. Mahkeme, davalı koca hakkında beraat kararı verdi.

YARGITAY KARARI BOZDU
A.O. bu kararı temyiz etti. Temyiz incelemesini Yargıtay 4. Ceza Dairesi yaptı. Daire’nin kararında özetle  “A.O. ile resmen evli olan sanığın tartışma nedeniyle evi terk ederken, elektrik ve suyu ilgili birimlerden kapattırdı. A.O. ve 13 yaşındaki kızını elektriksiz ve susuz bırakıldı. A.O. ve onun beyanlarını doğrulayan tanık P.’nin ifadesi ile görgü tespit tutanağında da söz konusu” denildi.

EŞİNİN HAKLARINI SINIRLADI
 Kararın devamında ise  “Türk Medeni Kanunu’nun 185/2. maddesinde öngörülen çocukların bakım, eğitim ve gözetimine özen gösterme yükümlülüğüne aykırı davranan ve aynı Kanunun 194/1. maddesindeki buyurucu hükme aykırı biçimde, karısının aile konutu üzerindeki haklarını sınırlayan sanığın, aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğün ihlali suçundan mahkumiyeti yerine beraatine karar verilmesi gerekir” denilerek daha önce verilen karar bozuldu. Bozma kararı sonra, dosya yeniden yerel mahkemesine döndü. Dava dosyası yeniden görülmeye başlandı.