Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''

Faizsiz Kredi İçin Başvurular Başladı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, esnaf ve sanatkara yönelik olarak verilen sıfır faizli kredinin tekrar açıldığının...

Faizsiz Kredi İçin Başvurular Başladı
A+ A-

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, esnaf ve sanatkara yönelik olarak verilen sıfır faizli kredinin tekrar açıldığının müjdesini verdi.

SESOB Başkanı Köksal, hükümet tarafından bir süre önce esnafa yönelik olarak verilen sıfır faizli kredinin tekrar açıldığını söyledi.Esnafın desteklenmesi ve aldığı kredilerle kendini geliştirmesini sağlamak amacıyla Halk Bankası tarafından Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi aracılığı ile sağlanan 30 bin liralık sıfır faizli kredinin alınan karar doğrultusunda bir süredir durdurulduğunu dile getiren Köksal, kredinin tekrar açılmasından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Yapılan girişimler neticesinde 30 bin liralık faizsiz kredinin tekrar açıldığını dile getiren Köksal,"Esnaf ve sanatkarımızın bu krediye çok ihtiyacı vardır. Kredilerin açılması esnafımızı da rahatlatacaktır. Kredilere aşırı bir talep olduğu için şu anda 400 esnafımız kredi için beklemektedir. Bu kredi ödemeleri daha önce 3 yıla kadar uzatılmıştı. Yeni uygulamayla birlikte bu süre 18 aya indirildi. Krediyi alan esnaf ve sanatkarlarımız üçer aylık ödemeler halinde 6 taksitte almış olduğu krediyi ödeyebilecektir. 30 bin liralık sıfır faizli krediden faydalanmak isteyen esnaflarımız Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine başvuruda bulunabilir."dedi.