İstifası beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan ilk açıklama
Üniversiteli kıza İstanbul'un göbeğinde tecavüz
Türkiye'de ilk kez 'flakka'' adlı uyuşturucu kullanan bir kişi görüntülendi

FETÖ itirafçısından Erdoğan'a suikast uyarısı

FETÖ'nün eski imamı, örgütünün yeni planının Erdoğan'a suikast girişimi olabileceğini söyledi.

FETÖ itirafçısından Erdoğan'a suikast uyarısı
A+ A-

FETÖ itirafçısı Hüseyin Sarıçiçek, 15 Temmuz sonrası görevine son verilen personelin TSK'daki FETÖ'cülerin sadece yüzde 10'u olduğunu söyledi. Sarıçiçek, örgütün bundan sonraki amacının Erdoğan'a yönelik suikast olduğunu ileri sürdü.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) eski "askeri imam"larından Hüseyin Sarıçiçek, Anadolu Ajansı'na konuştu ve askeri öğrencilerle ilişkilerine dair detayları anlattı. Örgütten 17-25 Aralık sonrasında ayrılarak İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi ve belgeler sunan ve itiraflarda bulunan Sarıçiçek, 13 yaşındayken vaaz verdiği camide Fetullah Gülen'le tanıştığını ve cemaat içinde çeşitli görevlerde bulunduğunu söyledi.

"ERDOĞAN'A SUİKAST YAPMAK İSTEYECEKLERDİR"

Elindeki 200 saatlik ses kaydı, yüzlerce belgeyi 2014 sonunda İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato'ya teslim eden Sarıçiçek, FETÖ'nün askeri okullardaki yapılanmasına ilişkin de bilgi verdi. Sarıçiçek, örgüt yapısına uygun öğrencilerin küçük yaşta tespit edildiğini ve askeri okullar için yetiştirildiğini ifade etti. Öğrencilere sınav sorularının önceden verildiğini anlatan Sarıçiçek, "Biz askeri öğrencilere ilk önce istihbaratı öğretirdik, ayrıca izlenip izlenmediğini anlamaları için de karşı istihbaratı. Tehlike henüz geçmedi. TSK'dan atılan FETÖ üyelerinin oranı henüz yüzde 10 civarında. Yeni bir kalkışma yapabilirler mi? Net birşey söyleyemem ama birinci öncelikleri suikast. Sayın Cumhurbaşkanımıza suikast yapmak isteyeceklerdir. Birkaç yerde bomba patlatmak isteyecekler" diye konuştu.

AA