FETÖ şüphelisi kaçarken yakalandı !

FETÖ şüphelisi olan Mustafa Özkara, yurt dışına çıkarken yakalandı.

FETÖ şüphelisi kaçarken yakalandı !
A+ A-

Fethullahçı Terör Örgütü’nün işadamları yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma çerçevesinde şüpheli olan EGE ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu Başkanı Mustafa Özkara yurtdışına çıkmak üzereyken gözaltına alındı.

Özkara, FETÖ'cü TUSKON'un toplantısında Başkan Rızanur Meral'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a savurduğu tehditleri dakikalarca ayakta alkışlamıştı. Ayrıca Mustafa Özkara'nın babası Osman Özkara'nın da FETÖ'nün ilk finansörlerinden biri ve örgütün para kaynaklarını en iyi bilen isim olduğu öğrenildi.

Sabah'tan Nazif Karaman'ın haberine göre; Fethullahçı Terör Örgütü'nün işadamları yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma çerçevesinde EGE ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu Başkanı Mustafa Özkara ve işadamı Şeref Sipahi gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması çerçevesinde şüpheli olan Özkara'nın İstanbul'da Kırgizistan'a gitmek üzere havalimanına geldiğini belirlendi. Özkara, İzmir Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından havalimanında gözaltına alındı.

İzmir'de bulunan İşadamı Şeref Sipahi'nin de tüm mal varlığını elinden çıkarıldığı belirlendi. Kaçacağı tahmin edilen Sipahi de gözaltına alındı. İki şüpheli İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgu alındılar.

İşte Özkara'nın FETÖ'cü TUSKON'un toplantısında Başkan Rızanur Meral'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a savurduğu tehditleri dakikalarca ayakta alkışladığı o görüntüler;

Sabah