''Darbe girişiminden bizim de MelihGökçek’in de önceden haberi vardı''
O rektörün halay görüntüleri ortaya çıktı
Sahte çipli kimlik kartı şoku !

FETÖ'cü kaçaklardan 20 kat fazla para alınıyor

Ege'de mülteci taşıyan kaçakçılar FETÖ'cülerden 20 kat fazla para istiyor.

FETÖ'cü kaçaklardan 20 kat fazla para alınıyor
A+ A-

Ege'de 700-850 TL karşılığında adalara mülteci ve göçmen taşıyan kaçakçılar, Türkiye’den kaçan FETÖ’cüler için tarifeyi 20 katına kadar çıkarıyor.

16 Temmuz’da askeri bir helikopterle Dedeağaç şehrine kaçan 8 darbeci askerden başka, Ege adalarına gelen ve sayılarının çocuklar dahil 18 olduğu bildirilenFETÖ’cülerin Yunan polisine verdikleri ifadelerin bir bölümü medyaya sızdı.

Hürriyet'ten Yorgo Kırbaki'nin haberine göre; İfadelerinde, 2’si FETÖ okullarında görevli öğretim üyesi, biri de devlet memuru olduğunu söyleyen 3 kişi, Marmaris’ten Rodos adasına geçmek için göçmen kaçakçısına kişi başına 15 bin TL ödediklerini belirtti. Yunanistan’dan siyasi sığınma talebinde bulunan 3 FETÖ’cüden başka, eylül ayında yine Rodos’a kaçan FETÖ üyesi 2 erkek, 2 kadın ve 6 çocukları adanın merkezinden 28 kilometre mesafedeki Arhagelo köyündeki nezarethanede tutuluyorlar.

Bu arada, siyasi sığınma talepleri Atina’daki İltica Komisyonu tarafından kabul edilmeyen 3 askerden 1’i ile ilgili ret gerekçesi Kathimerini gazetesinde yer aldı. İltica Komisyonu raportörü, 20 sayfalık karar gerekçesinde, darbeci kaçaklardan binbaşı Gencay Büyük hakkında “Darbeye katkısı, terör eylemi anlamı kapsamına giriyor” diye yazdı.

Hürriyet