Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü
Erdoğan'dan İstanbul itirafı: Biz bu şehre ihanet ettik
Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü

FETÖ'cü öğretmenler 'darbe'yi biliyor muydu ?

Gürcistan'daki FETÖ'cü öğretmenlerin 'darbe'yi önceden bildikleri iddia edildi.

FETÖ'cü öğretmenler 'darbe'yi biliyor muydu ?
A+ A-

Gürcistan'da okullar tatil olduğu halde Türkiye'ye gelmeyen FETÖ'cü öğretmenlerin, darbe girişiminden önceden haberdar olduğu öne sürüldü Gürcistan'da FETÖ terör örgütü ile doğrudan veya dolaylı bağlantısı olan öğretmenlerin Türkiye'deki darbe girişiminden önceden haberdar oldukları iddia edildi.
 
Gürcistan'da uzun yıllardır bulunan bazı Türk işadamları tarafından Cihan Haber Ajansı'na yapılan açıklamada, bu ülkede okulların 15 Temmuz'da tatil olmasına rağmen FETÖ'cü öğretmenlerden hiçbirinin Türkiye'ye gelmediği belirtildi.
 
Eski Sovyet Sosyalist Cumhuriyetleri Birliği (SSCB)'nin dağılmasından sonra FETÖ'cülerin en güçlü oldukları ülkelerin başında gelen Gürcistan'da çalışan onlarca FETÖ'cü öğretmen, daha önceki yıllarda okullar tatil olunca Türkiye'ye geliyordu.
 
Gürcistan'daki FETÖ'cülerin sadece kendilerine yakın kişileri aralarına aldıkları bir işadamları derneği de bulunduğunu belirten Türk işadamları, "Gürcistaneğitim sistemi içinde FETÖ'cüler çok güçlü. Kendilerine ait özel okullar yanında devlet okullarında da onlarca FETÖ'cü öğretmen var. Bu öğretmenlerden hiçbirinin Türkiye'ye gelmeyişi, darbe girişimini önceden bildiklerini gösteriyor" diye konuştular.