FETÖ'cü eski binbaşından şoke eden emir

FETÖ'cü eski binbaşından şoke eden emir
Güncelleme:

Darbe girişiminde Kara Havacılık Komutanlığı'nda yaşanan olaylara ilişkin açılan davada sanıklarrın savunmalarına devam edildi.

FETÖ'nün darbe girişiminde Kara Havacılık Komutanlığında yaşanan olaylara ilişkin açılan davaya sanık savunmalarının alınmasıyla devam edildi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Kara Havacılık Komutanlığında yaşanan olaylara ilişkin açılan ve sanıklar arasında eski Kara Havacılık Okul Komutanı Tuğgeneral Ünsal Coşkun’un da olduğu davaya, sanık savunmalarının alınmasıyla devam edildi. 

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi Kampüsünde görülen davaya sanıklar ve avukatları ile müştekiler katıldı.

Duruşmada savunma yapan sanık Çağatay Taha Çolakoğlu 15 Temmuz öncesinde kursiyer teğmen olduğunu belirterek, sabah saatlerine kadar nöbetine devam ettiğini söyleyen Çolakoğlu, sabah saat 06.00 sularında yaşadıklarını ise şu sözlerle anlattı:

"Ertugˆrul binbas¸ı bizi nizamiye önünde topladı ve 'Arkadas¸lar gelen olursa ates¸ serbest. Bunun için hat düzenine geçecegˆiz, birbirimizi vurmamak için' dedi ve buraya kim gelebilir diye sordu. 'Egˆer gelirse polis gelir. Polis gelirse ates¸ serbest, vurun' dedi. Bizi hat düzeni olarak dagˆıttıktan sonra ayrıldı."

AA

Etiketler polis fetö ateş serbest