Firari emniyet müdürünü ihbar edene otomobilini verecek

Karaman'da FETÖ'cüler yüzünden hapis yattığı iddia edilen hastane müdürü Ali Aktaş, dönemin emniyet müdürünü ihbar edene otomobilini verecek.

Firari emniyet müdürünü ihbar edene otomobilini verecek
A+ A-

Karaman'da FETÖ üyeleri tarafından asılsız delillerle düzenlendiği ileri sürülen operasyon sonrası 4 ay cezaevinde kalan hastane müdürü Ali Aktaş, örgüt üyeliğinden aranan dönemin il emniyet müdürünün yerini ihbar edene otomobilini bağışlamayı vadetti. Aktaş, "Eski Konya Emniyet Müdürü Tuzcu yakalanamadığı için mahkeme sonuçlanamıyor. İade-i itibar istiyorum. Tuzcu'nun yerini bildiren, yakalanmasına sebep olan kişiye de emekli paramla aldığım değeri 35 bin lira olan otomobilimi vereceğim" dedi.

Karaman'da FETÖ üyeleri tarafından asılsız deliller ile düzenlendiği iddia edilen operasyonda gözaltına alındıktan sonra 4 ay ceza evinde kalan hastane müdürü Ali Aktaş, terör örgütü üyeliğinden aranan dönemin emniyet müdürünün yerini ihbar edene otomobilini bağışlama sözü verdi.

Karaman'daki özel bir hastanenin müdürü Aktaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, FETÖ'nün 2008 yılında Okyanus Şirketler Grubu'na yönelik düzenlediği operasyonda, Karaman Devlet Hastanesi Müdürü olarak "rüşvet" ve "ihaleye fesat karıştırma" suçlamalarıyla Adana'da mahkemede yargılandığını söyledi.

Görev yaptığı hastanenin güvenlik görevlilerinin, ismi geçen şirketin elemanları olduğunu ifade eden Aktaş, "Kış geldiği için yazdığım resmi yazı ile şirketten elemanların kışlık gocuklarını istedim. Bu yazıyı gören şirket sahibi Nusret Argun bana telefonda, '2 aydır 2 tane ihalemi feshettiniz. Bir de gocuk istiyorsunuz. Gocuk filan gönderemem' dedi. Bu konuşma dinlemeye takılmış. Bu konuşmayla sanki rüşvet istemişim gibi yargılandım" dedi.

SAYIŞTAY HEPSİNİN DÜZMECE OLDUĞUNU BELİRLEDİ

Aktaş, hac ibadetini yapmak için gittiği kutsal topraklarda, evine baskın yapıldığını öğrendiğini aktararak, şunları kaydetti:

"Türkiye'ye döndükten sonra Konya Emniyetine giderek teslim oldum. Rüşvet iddiasıyla gözaltına alındım. Sevk edildiğim Adana'da tutuklandım. 14 günü tek kişilik hücrede olmak üzere 4 ay tutuklu kaldım. Daha sonra ilk mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldım ve görevime geri döndüm. Bu defa da mobbing ile karşı karşıya kaldım. Müdür yardımcılığına indirildim. Sonunda baskılara dayanamayarak emekli oldum. Geçen sene, bize atılmak istenen suçların sahte deliller ile üretildiği anlaşıldı. Sayıştay, raporların hepsinin düzmece olduğunu belirledi. Şimdi Konya'da mahkememiz devam ediyor. Eski Konya Emniyet Müdürü Salih Tuzcu yakalanamadığı için mahkeme sonuçlanamıyor. Yeni gelişmelere göre beraat edeceğime inanıyorum."

RÜŞVETÇİ, VATAN HAİNİ GİBİ GÖSTERİLDİM

"Rüşvetçi, vatan haini gibi gösterildim" Ne kendisinin ne de suçlanan arkadaşlarının kaçmayı düşündüğünü anlatan Aktaş, geçirdiği zor günleri hiç unutamadığını bildirdi.

Aktaş, bugün gerçeklerin ortaya çıktığını dile getirerek, "Karakolun önünden bile geçmeyen biri olarak hücrelerde kaldım. Rüşvetçi, vatan haini gibi gösterildim. O gün bize bu kumpası kuranlarla mücadele edemedim ama şimdi devlet bunları yakaladı. Gerçek ortaya çıktı. Ben iade-i itibar istiyorum. Bana 'rüşvet parasıyla annesiyle birlikte hacca gitti' şeklinde iftira atanlara hakkımı helal etmiyorum. Firari olan eski Konya Emniyet Müdürü Salih Tuzcu'nun yerini bildiren, yakalanmasına sebep olan kişiye de emekli paramla aldığım şu anki değeri 35 bin lira olan 97 model otomobilimi vereceğim" diye konuştu.

AA