Monaco - Beşiktaş: 1-2
Kasko sigortasında flaş gelişme
Baykal'ın doktorundan flaş açıklama ! İşte son durumu

Fransa'da öğrencilere terör propagandası !

Fransa'da devlet kanalı ArteFr, terör örgütü YPJ’nin propagandasını yaptığı belgeselin tanıtımını, Türk öğrencinin de okuduğu bir lisenin önüne taşıdı.

Fransa'da öğrencilere terör propagandası !
A+ A-

Fransa'nın Strasbourg kentinde skandal denebilecek bir billboard olduğu ortaya çıktı. Fransız ve Alman ortaklığındaki devlet kanalı ArteFr'ın terör örgütü PYD'nin propagandasını yapan belgeselinin tanıtımı, Strasbourg'da çok sayıda Türk öğrencinin de bulunduğu bir lisenin önündeki billboard'a taşındı. 

Star gazetesinde yer alan habere göre; ArteFr, terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı YPG'nin kadın kolu YPJ'nin propagandasını yapan bir belgesel hazırladı ve bu belgeselin tanıtımını Strasbourg'da Türk öğrencilerin de bulunduğu bir lisenin önüne taşıdı. 

YPJ'nin propagandasını yapan tanıtımda “Liberte, Feminite, Resistance”, yani, “Hürriyet, Kadınlık, Direniş” ifadeleri yer alıyor.

66-006.jpg

Uluslararası raporlara da yansıdığı şekilde YPJ'nin YPG gibi çocuk yaştaki kızları alıkoyduğu bilinmesine rağmen kanalın böyle bir girişimde bulunması sorumsuzluk ve iki yüzlülük olarak algılanıyor. 

Terör örgütüne daha önce Prag'ta ve Stockholm'de sözde askeri temsilcilik açma izni verilmişti.