ABD'den ikinci ''Öcalan'' açıklaması
Kulislerden sızan Gökçek iddiası: AK Parti'den istifa edip MHP'ye geçecek
İstifası beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan ilk açıklama

Galatasaray Bilinmez Yarına Doğru Gidiyor

Galatasaray kendi sahasında Fenerbahçe ile berabere kalarak ezeli rakibine şampiyonluk yolunda çelme takmasına rağmen Sarı Kırmızılı Camia'daki iç karışıklık...

Galatasaray Bilinmez Yarına Doğru Gidiyor
A+ A-

Galatasaray kendi sahasında Fenerbahçe ile berabere kalarak ezeli rakibine şampiyonluk yolunda çelme takmasına rağmen Sarı Kırmızılı Camia'daki iç karışıklık zirve yapmış durumda.

Kulüp üyeleri arasında Dursun Özbek Yönetimi'ne karşı muhalefet günden güne ağırlık kazanırken, üyeler seçime gitmek için gerekli 1600 imzayı toplamak için sosyal medya aracılığıyla iletişim kuruyorlar. Dursun Özbek'in son olarak Divan'da yaptığı konuşmada da seçime değil göreve hizmete devam edeceklerini açıklaması muhalif dalgayı daha artırmış durumda.

Tüm yoğun muhalefete karşın yönetim ise şu gelecek yılın planları için kolları sıvamış durumda. Futbol takımında ciddi bir revizyona gidilecek. Ancak nakit para sorunu yönetim için büyük sıkıntı. Çünkü kulübün tüm gelirleri Ünal Aysal döneminde yapılan anlaşma ile Denizbank'a temlik edilmiş durumda. Elde edilen gelir direk Denizbank'a gidiyor. Yönetimde başkan Dursun Özbek'den başka nakit destek verecek kimse yok. Yeni bir kredi arayışı gündemde. Mecidiyeköy'deki otel inşaatının satışı nakit arayışı için ilk seçenek. Oteli Leasing yöntemi ile satıp kiralama projesi hayata geçerse, hem yüksek faizli banka borçlarından kurtulacak hem de futbol takımının revizyonu gerçekleştirilecek.

Galatasaray tüm bu sıkıntıları aşmak için çare ararken, gelecek sezon takımı nasıl bir teknik direktöre teslim edecek. Son 3 yılda Fatih Terim'den sonra dikiş tutmayan, ortalama 6 ayda bir teknik direktör değiştiren Galatasaray'da kadro istikrarı da yok olmuş durumda. Kalede Muslera hariç her mevkiye transfer zorunlu gözüküyor. UEFA Kriteri de Galatasaray'ı fazlasıyla zorlarken bu değişimin nasıl olacağı da ayrı bir soru işareti.

TELLES ÜMİDİ BOŞA ÇIKIYOR

Galatasaray'ın gelecek sezon transfer yapabilmesi için futbolcu satıp elde etiği gelirle yeni transfer yapması UEFA kriterlerine göre zorunlu gibi. Galatasaray Telles'i İnter satış opsiyonlu kiralamış ve bu Haziran'da satarak gelir elde etmeyi planlamıştı. Ancak Mancini'nin başarısızlığı ve sezon sonunda ayrılacak olması Telles'in transferini zora soktu. Ayrıca Fenerbahçeli Caner'in İnter ile anlaştığı yolundaki haberler ciddiyet kazanmış durumda. İnter'in bonservisi elinde olan Caner'i transfer edip, Telles için Galatasaray'a 6,5 milyon Euro bonservis bedeli ödemekten kaçınması çok daha akla yatkın duruyor. Bir diğer kiralık Bruma da Real Sociedad'da sezonun çoğunluğunu yedek kulübesinde geçirdi ve İspanyol kulübünün Bruma için fazla istekli olmayacağı biliniyor.