Üniversite sınavının tarihi kesinleşti
''Darbe girişiminden bizim de, Melih Gökçek’in de haberi vardı''
O rektörün halay görüntüleri ortaya çıktı

Genel Müdür Başa Muratlı’da İncelemelerde Bulundu

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürü Dr.Şafak Başa, Genel Müdür Yardımcısı İ. Feyzi Ünal, Planlama, Yatırım ve İnşaat Dairesi...

Genel Müdür Başa Muratlı’da İncelemelerde Bulundu
A+ A-

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürü Dr.Şafak Başa, Genel Müdür Yardımcısı İ. Feyzi Ünal, Planlama, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Kanan Güneş ve Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Halit Merduman ile birlikte Muratlı İlçesinde bir dizi incelemelerde bulundu.

Yapımında sona yaklaşılan Muratlı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi'nde incelemelerde bulunan Genel Müdür Başa ve beraberindeki heyet, inşaat halinde olan atıksu arıtma tesisinin şantiye şefinden bilgi aldı. Betonarme yapıları tamamlanan atıksu arıtma tesisinin mekanik imalatlarının da yüzde 95 oranında tamamlandığının ve şu anda havuzların sızdırmazlık testlerinin yapıldığının bilgisi alındı.

Yakın zamanda çalışmaları tamamlanarak devreye alınacak olan Muratlı Atıksu Arıtma Tesisi, 1 yıl süre boyunca DSİ ve TESKİ işbirliği ile ortaklaşa işletileceği, 1 yılın sonunda tamamen TESKİ'ye devredileceği ve TESKİ'nin özkaynakları ile işletileceği belirtildi.

Genel Müdür Başa ve beraberindeki heyet Muratlı Atıksu Arıtma Tesisini ziyaretlerinin ardından TESKİ'nin Muratlı ilçesinde yürüttüğü Muratlı Kanalizasyon İnşaatı çalışmalarını incelediler. Devam eden Kanalizasyon Şebeke ve Kolektör Hattı çalışmaları hakkında müteahhit firmadan bilgi alan Genel Müdür Başa, en yakın zamanda çalışmaların tamamlanıp ve sistemin devreye alınması ile bilrlikte Muratlı ilçe merkezinin kanalizasyonunun Muratlı Atıksu Arıtma Tesisi'ne toplanarak ve burada arıtılması ile standartlara uygun bir şekilde doğaya deşarj edileceğinin müjdesini verdi.