Erdoğan'dan BM'de kritik mesajlar
FETÖ'nin HDP oyunu ! Neler yapmışlar neler...
Trump Türkiye'ye teşekkür etti dünya izledi

Gökçek Jirinovski ile görüştü

Melih Gökçek, Rusya Federasyonu Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Jirinovski ve beraberindeki milletvekillerini ağırladı.

Gökçek Jirinovski ile görüştü
A+ A-

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Türkiye  ile Rusya Federasyonu arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla Ankara  Büyükşehir Belediye Meclisi'nin aldığı kararla Ankara'ya davet edilen Rusya Federasyonu Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Vladimir Jirinovski ve  beraberindeki milletvekilleri ile görüştü.

Gökçek, makamındaki görüşmede, Rus heyete ziyaretlerinden dolayı  teşekkür ederek, Jirinovski'nin bir Türkolog olduğunu, Türkiye'de uzun yıllar  yaşaması nedeniyle Türkçeyi de iyi derecede anlayıp konuşabildiğini söyledi.  Jirinovski'nin Türkiye ziyaretinin, Türk-Rus ilişkileri için olumlu olacağına  inandığını belirten Gökçek, "Sayın Jirinovski  burada bulunduğu sürede Türkiye'de  bazı diplomatik temaslarda bulunacak, ayrıca bazı televizyon kanallarına da çıkıp  görüşlerini belirtecek." dedi.

Gökçek, Rus uçağının düşürülmesi olayıyla iki ülke arasındaki  soğukluktan çok rahatsızlık duyduğunu belirterek, bu olayın Türkiye-Rusya  ilişkilerini bozmak için FETÖ'cüler tarafından yapıldığını söyledi.

Jirinovski de Gökçek'e teşekkür ederek, partisinin etkinlik ve seçmen  desteği olarak son seçimlerde neredeyse ülkenin en güçlü ikinci partisi olduğunu  söyledi. Partisinin, tüm milletvekilleri ve seçmenleriyle Türkiye'ye sevgi  duyduğunu dile getiren Jirinovski, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tüm  icraatlarını hem iç hem de dış siyasetteki tavrını sonuna kadar desteklediklerini  bildirdi.

Jirinovski, FETÖ'nün 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişimi  sırasında Moskova'da bütün gece uyumadıklarını, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  soğukkanlı simasını televizyonda gördükten sonra Türkiye'nin sağlam bir zemin  üzerinde olduğunu anlayarak rahatladıklarını söyledi. Jirinovski, Cumhurbaşkanı  Erdoğan'ın   darbe girişimine karşı tutumunu, duruşunu, soğukkanlılığını ve FETÖ  ile mücadelesini takdir ettiklerinin altını çizdi.

Rusya'nın ev sahipliği yapacağı 2018 FIFA Dünya Kupasına Türkiye'nin  de katılmasını beklediklerini vurgulayan Jirinovski, Türkçe olarak, "Ne sağcıyız  ne solcuyuz; futbolcuyuz, futbolcuyuz." dedi.

Konuşmasında ara ara Türkçe cümlelere de yer veren Jirinovski,  Gökçek'e teşekkür ederek, "Sevemez kimse seni, benim sevdiğim kadar. Türkiye sen  olmasan, yaşamak neye yarar" diye konuştu.

AA