Mersin'de polis servis aracına bombalı saldırı !
Kömür ocağında göçük: 6 işçi ölü
Kasko sigortasında flaş gelişme

Göztepe'yle Karşıyaka'ya Ceza Gündemde

PTT 1'inci Lig'de pazar günün oynanan Göztepe-Karşıyaka derbisinde yaşanan olaylar yüzünden 2 kulübün de PFDK'ya (Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu) verileceği...

Göztepe'yle Karşıyaka'ya Ceza Gündemde
A+ A-

PTT 1'inci Lig'de pazar günün oynanan Göztepe-Karşıyaka derbisinde yaşanan olaylar yüzünden 2 kulübün de PFDK'ya (Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu) verileceği bildirildi.

Karşılaşmada görevli 2 Futbol Federasyonu temsilcisinin karşılıklı küfürlü tezahüratlar ile saha olaylarını raporlarına ayrıntılı olarak yazdığı, maçı kapalı tribünden izleyen Göztepeli taraftarlara bloke cezası gelebileceği ve pazartesi günü iç sahadaki Boluspor müsabakasına giremeyebilecekleri öğrenildi. Bu arada açık tribündeki Karşıyaka taraftarlarının da Denizlispor deplasmanında bloke cezası alabileceği belirtildi.

Öte yandan bitiş düdüğünün ardından orta yuvarlağa sarı kırmızılı bayrak diken Göztepeli Gençer'in de ceza alabileceği öne sürüldü. Yaptığı eylemle Karşıyaka tribününde yaşanan olayların fitilini ateşleyen Gencer'e en az 1 maç men cezası verilebileceği bildirildi.

Karşıyaka ile Göztepe arasında 28 Ekim 2012'de oynanan müsabakanın ardından orta yuvarlağa bayrak diken Karşıyaka'nın eski futbolcusu Erdi Kasapoğlu 1 maç ve 5 bin TL ceza almıştı. TFF Hukuk Müşavirliği, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu sevkleri, yarın açıklayacak.