Başbakan'dan ''cep''te vergi indirimi müjdesi
Kasko sigortasında flaş gelişme
Türkiye’nin ilk insansı robot fabrikası üretimine başladı

Güncelleme 2 - Toprak Damlı Evde Göçük: 3 Ölü, 4 Yaralı

Erzurum'un Tekman ilçesinde, toprak damlı evde meydana gelen göçükte biri 40 günlük bebek, 3 çocuk öldü, 4 kişi yaralandı- Tekman Kaymakamı Ün:- "Göçük toprak yapılı evde çocukların bulunduğu odada meydana geliyor. Çocuklardan 3'ü olay yerinde hayatını ka

Güncelleme 2 - Toprak Damlı Evde Göçük: 3 Ölü, 4 Yaralı
A+ A-

ERZURUM (AA) - Erzurum'un Tekman ilçesinde, toprak damlı evde meydana gelen göçükte 3 çocuk hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Kayaboğazı köyündeki Turan Kaçtı'ya ait toprak damlı evde, gece saatlerinde sağanak nedeniyle göçük meydana geldi.

Kaçtı ailesinin çocuklarının bulunduğu odanın çökmesi sonucu enkaz altında kalan 40 günlük bebek Gülsüm ve 3 yaşındaki Ramazan ile 5 yaşındaki Ayetullah Kaçtı hayatını kaybetti. Olayda Turan Kaçtı ile eşi Hayriye (29) ve çiftin diğer çocukları Kader (11) ve Fatma Kaçtı (6) da yaralandı.

Olayda hayatını kaybeden çocukların cenazeleri, otopsi için Erzurum Adli Tıp Kurumu'na morguna kaldırıldı.

Kaçtı ailesinin yakınları da cenaze işlemlerinin takibi için Adli Tıp'a geldi.

- "Aileye konteyner ev kurulacak"

Tekman Kaymakamı Lütfullah Ün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçeye bağlı Kayaboğazı köyünde gece saatlerinde toprak damlı evde göçük meydana geldiğini söyledi.

Göçüğün, çocukların yattığı odada meydana geldiğini ifade eden Ün, "Çocuklardan 3'ü olay yerinde hayatını kaybetti, aile fertlerinden 4 kişi ise yaralandı. Yaralıların durumu iyi. Aileye barınma imkanı sağlayacak şekilde konteyner ev oluşturacağız. Konteyner ev bugün kurulacak. Kaymakamlık ve Erzurum Valiliği olarak ailenin barınma sorununu çözdük." dedi.