Öğretmen evine giderken infaz edildi !
Avusturya'ya misilleme ! Böyle arandılar
3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !

Güncelleme - Samsun'daki Terör Operasyonu

PKK/KCK'nın gençlik yapılanmasına üye oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 7 üniversite öğrencisi, yurt dışı yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıADLİ SÜREÇ EKLENDİ

Güncelleme - Samsun'daki Terör Operasyonu
A+ A-

SAMSUN (AA) - Samsun'da, terör örgütü PKK/KCK'nın gençlik yapılanmasına üye oldukları öne sürülen 7 üniversite öğrenci̇si̇, yurt dışı yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, terör örgütünün gençlik yapılanmasına üye oldukları iddiasıyla gözaltına alınan C.Y. (24) R.Ö. (22), A.İ.D. (23), A.A. (20), B.K. (19), B.K. (22) ve C.O. (20), emniyetteki işlemlerin ardından sağlık kontrolünden geçirildi.

Daha sonra "terör örgütüne üye olmak", "terör örgütünün propagandasını yapmak" ve "örgüte eleman kazandırma" suçlarından adliyeye sevk edilen zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece yurt dışı yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince 4 aylık çalışmanın ardından PKK/KCK'ya yönelik 10 Nisan'da başlatılan operasyonda, üniversite öğrencisi C.Y. Samsun-Ankara karayolunda durdurulan şehirler arası yolcu otobüsünde, R.Ö, A.İ.D, A.A, B.K, B.K. ve C.O. da ev, öğrenci yurdu ve derneklerdeki aramalarda örgütün gençlik yapılanmasına üye oldukları iddiasıyla gözaltına alınmıştı.