İzmir'de şoke eden olay: Bebeğin idrarında uyuşturucu çıktı
Erdoğan talimatı verdi A'dan Z'ye denetim başlıyor
AK Parti'de istifa operasyonu: 6 başkandan 5'i gitti

Hakan Fidan itirafı: ''Yargılayacaklardı''

Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında tanıklık yapan bir isimden MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile ilgili çarpıcı iddia.

Hakan Fidan itirafı: ''Yargılayacaklardı''
A+ A-

Edirne 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde kabul edilen ve 1 numaralı sanık olarak Fethullah Gülen’in yer aldığı 43 sanıklı iddianamede çarpıcı detaylar yer aldı. Örgütün yurtdışı gezilerinin KOSGEB tarafından karşılandığı ve şifreli çeklerle tahsilatlar yapıldığı belirtilerken, cemaatin eski üyelerinin ifadeleri dikkat çekti. Örgütün genç kızların fotoğraflarını toplayarak erkeklere gösterdiğini belirten Ö.D.Ç, “Kızım B.Ç., ODTÜ’de okuduğu sırada evdeki ablası evlendirmek amacıyla biri ile tanıştıracağını söyleyerek başka bir cemaat evine gönderdi. Ankara İdare Mahkemesi’nde hâkim üye olan U.E. ile tanıştırılarak evlenmesi sağlandı. Sona kızım şiddet gördüğü gerekçesi ile boşandı” dedi.

DUYUNCA AYRILDIM

Soruşturma kapsamında ifade veren tanık A.T ise “17 Aralık’tan sonra katıldığım bir sohbette Y.Ö. ‘Biz Hakan Fidan’ın yargılanmasını istedik’ dedi. Bundan sonra cemaatten koptum. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden önce düğün salonunda gerçekleştirilen organizasyon ile AK Parti’ye oy verilmemesi yönünde telkinlerde bulunuldu” dedi.  R.S ise örgüt yöneticisi O.A. ve C.Ç.’in “Yakın bir gelecekte Türkiye’de tüm yönetimlerin kendilerine geçeceğini” söylediğini anlattı.