Halk Özel Harekat Derneği için flaş karar

İçişleri Bakanlığı’nca ''Halk Özel Harekatı Derneği'' hakkında soruşturma başlatıldı.

Halk Özel Harekat Derneği için flaş karar
A+ A-

İçişleri Bakanlığınca hukuk dışı oluşum, yapılanma ve faaliyetlerde bulunduğu iddiasıyla "Halk Özel Harekatı Derneği" hakkında inceleme ve araştırma başlatıldı. Ayrıca dernekten farklı olarak kayıtlarda yer almayan ve internet üzerinden yayın yapan "Halk Özel Hareketi Derneği" hakkında da suç duyurusunda bulunuldu.

15 TEMMUZ'DAN SONRA KURULDU

15 Temmuz darbe girişimin ardından kurulan Halk Özel Harekat Derneği, resmi internet sitesinde şöyle tanıtılıyor: Milli birlik ve beraberliğin buluşma noktası olan yerli STK Halk Özel Harekatı milletimizin gür sesi olmaya ve toplum içerisindeki vatanseverlerin bir çatı altında toplanması için öncülük eden milli bir oluşumdur.

"22 İLDE 7.000 ÜYE"

Halk Özel Harekatı Derneği Başkanı Fatih Kaya, bir yılda 22 ilde 7 bin üyeye ulaştıklarını açıklamıştı. Kaya, derneğin amacını şöyle anlatmıştı: Bizler 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminden sonra 16 Temmuz sabahı meydanlarda nöbet tutarken kendimize ait küçük bir çadır kurduk. Sempati olsun diye HÖH, Halk Özel Harekat diye bir çadır kurduk. O anki o sempati deyin, heyecan deyin, o aşk deyin. İnsanlardan da isme yönelik güzel tepki gelmeye başlayınca dedik bunu devam ettirelim biz. 30 Kasım 2016'da kanunen de isminin sakıncalı olmadığını araştırdıktan sonra Halk Özel Harekat Derneği'ni Trabzon'un Ortahisar ilçesinde kurduk