''Davutoğlu gerçekler ortaya çıkarsa mahçup olur''
İstifası istenen başkandan olay olacak hareket
Hoffenheim - Başakşehir: 3-1

Hamur’da Konferans Verildi

Ağrı'nın Hamur ilçesinde yaklaşık 14 kitabın yazarı eğitimci yazar Sait Çamlıca tarafından "Geleceğin Gençleri Nasıl Yetiştirilmeli?" konulu konferans...

Hamur’da Konferans Verildi
A+ A-

Ağrı'nın Hamur ilçesinde yaklaşık 14 kitabın yazarı eğitimci yazar Sait Çamlıca tarafından "Geleceğin Gençleri Nasıl Yetiştirilmeli?" konulu konferans verildi.

Üç seans olarak verilen konferansın birinci seansı Hamur YBO öğrencilerine, ikincisi yine bu okul velilerine, üçüncüsü de Hamur'da görev yapan tüm öğretmenlere verildi. Konferanslara ilçe Kaymakamı Cüneyt Manisa, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Yücel Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç ve kurum amirleri katıldı. Eğitimci yazar Sait Çamlıca, çocuklara örnek olmadan sadece ders çalış demekle onları çalışmaya yönlendirmenin mümkün olmadığını belirterek, "Son 16 yılda yaşanan teknolojik gelişmeler, 2000 yıllık gelişmeden daha hızlıdır. Artık bilgiye ulaşmak çok kolay. Aslında bilgiye nasıl ulaşılabileceğini öğretmektir. Öğretmenlerin ve velilerin çocukları sevmesi ve onlara ilgi göstermesi gerekir. Aksi halde çocuklarımız bu sevgiyi başka yerlerde ararlar. 5 yaşındaki çocuk babanın eve gelmesiyle mutlu olurken, 15 yaşına geldiğinde babanın evden gitmesiyle mutlu oluyorsa bir sorunumuz var demektir" dedi.

Çamlıca, yaşanmış olaylardan ve İslam tarihinden örnekler vererek eğitimin ve sevginin önemine vurgu yaptı.

Konferans sonunda Sait Çamlıca'ya günün anısına Kaymakam Cüneyt Manisa tarafından plaket verildi.