Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü
Erdoğan'dan İstanbul itirafı: Biz bu şehre ihanet ettik
Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü

Hani'deki Terör Saldırısı

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde jandarma komutanlığına düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Cantürk'ün Muğla'nın Fethiye ilçesindeki evlerinin balkonuna Türk bayrağı asıldı

Hani'deki Terör Saldırısı
A+ A-

MUĞLA (AA) - Diyarbakır'ın Hani ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı nizamiyesi önünde teröristlerce patlayıcı madde yüklü bir aracın patlatılması sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk'ün Muğla'nın Fethiye ilçesindeki evlerinin balkonuna Türk bayrağı asıldı.
Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık ve yetkililerin, gece Cantürk'ün annesi Döndü Cantürk ve babası Ali Cantürk'e acı haberi verdiği, ailenin tören için memleketleri Giresun'a gittiği öğrenildi.
Şehidin, Karaçulha Mahallesi 188 Sokak'ta ailesiyle yaşadığı eve Türk bayrağı asıldı.
Burak Cantürk'ün çocukluk arkadaşı Birkan Buruntaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, onun çevresi tarafından sevilen bir kişiliğe sahip olduğunu söyledi. Cantürk'ün askere gitmeden önce babasının fırınında çalıştığını anlatan Buruntaş, "Askerlikten sonra kendisi komutan olmak istedi ve sınavlara girdi. Sınavı ve mülakatı geçti ve uzman oldu. Askerliği çok seviyordu." dedi.
- Komşularından teröre tepki
Cantürk ailesinin kapı komşusu Sacide Aykut Alp de şehit haberiyle yıkıldıklarını dile getirerek, "Dün akşam saatlerinde şehidin annesi Döndü Cantürk ile görüştük. Annesi oğluna ulaşamadığı için çok tedirgindi. Birlikte de aradık ama ulaşamadık. Daha sonra acı haber geldi. Sezgin'i herkes çok severdi. Teröre lanet olsun. Artık analar ağlamasın." diye konuştu.