Hayatını kaybeden Rahşan Ecevit'in vasiyeti ortaya çıktı

Tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 97 yaşında hayatını kaybeden Rahşan Ecevit, 5 Kasım 2006'da yaşamını yitiren Bülent Ecevit'in yanına gömülmek istediğini açıklamıştı.

Hayatını kaybeden Rahşan Ecevit'in vasiyeti ortaya çıktı
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

97 yaşında hayatını kaybeden, Eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi ve Demokratik Sol Parti'nin (DSP) kurucusu Rahşan Ecevit'in devlet mezarlığına defnedileceği öğrenildi.

Eski DSP Milletvekili ve Rahşan Ecevit-Bülent Ecevit Bilim Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini aradığını ve Rahşan Ecevit'in vasiyetine uygun şekilde defnedileceğini söylediğini açıkladı.

RAHŞAN ECEVİT'İN CENAZE TÖRENİ

Rahşan Ecevit, yarın öğle namazı sonrası Kocatepe Camii'nde son yolculuğuna uğurlanacak. Ardından Ecevit'in naaşı merhum eşi Bülent Ecevit'in yanına defnedilecek

ECEVİT'İN SON ARZUSUNU CANLI YAYINDA DUYURMUŞTU

Rahan Ecevit'in vefat haberi sonrası DSP Genel Başkan Önder Aksakal ise yaptığı açıklamada "Rahşan Ecevit’in Bülent Ecevit ile ayrılmaz bir sevgisi vardı. Buradan karar olacak olan Cumhurbaşkanı ve hükümetimiz" demişti.

ERDOĞAN'DAN TAZİYE TELEFONU

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Erdoğan, Rahşan Ecevit'e Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diledi.

Rahşan Ecevit hayatını kaybettiRahşan Ecevit hayatını kaybetti

 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News