Kritik MGK sona erdi ! Neler konuşuldu ?
Kadir Topbaş istifa etti !
Miss Turkey birincisi Itır Esen'in tacı geri alındı

HDP'li vekil teröristin cenazesinde

HDP milletvekili PKK'lı teröristin cenazesine katıldı.

HDP'li vekil teröristin cenazesinde
A+ A-

HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Erzincan'ın Kemah ilçesi kırsalında öldürülen "Civan" kod adlı PKK'lı terörist Selman Tiryaki'nin cenazesine katıldı.

PKK'ya yönelik operasyonda öldürülen Selman Tiryaki'nin cenazesi, ailesi ile DNA eşleşmesi yapıldıktan sonra Diyarbakır'a getirildi. Tiryaki, Bağlar ilçesindeki Yeniköy Mezarlığında defnedildi. Teröristin cenazesine HDP Diyarbakır Milletvekili Aydoğan da katıldı. Cenaze sırasında teröristin fotoğrafı taşındı, tabutun üstüne terör örgütünü simgeleyen bez parçaları örtüldü.  Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı cenazede, terör örgütü lehine sloganlar atıldı.

Ordu'nun Mesudiye ilçesinde, 31 Temmuz'da 3 askerin şehit edilmesi olayına karışan teröristlerden "Civan" kod adlı Selman Tiryaki ve "Şiyan" kod adlı Hamdullah Zengin'inErzincan'ın Kemah ilçesinde, 20 Ekim'de Karasu Nehri'nden karşıya geçmek isterken bölgede arama tarama faaliyeti yapan jandarma ekiplerince termal kamera ile fark edilmiş, jandarmanın "dur" ihtarına ateşle karşılık verince sıcak takibe alınan teröristler çıkan çatışmada öldürülmüştü. Teröristlerin çantalarında el yapımı patlayıcı ile çeşitli çizimler bulunmuştu. Söz konusu operasyon sırasında kaçan terörist Tiryaki ve Zengin'in daha sonra Erzincan'a geldiği ve buradan Tunceli'ye geçmeye çalıştığı saptanmıştı. Tiryaki'nin, İçişleri Bakanlığının yayımladığı "Aranan Teröristler" listesinin "gri" bölümünde yer aldığı bildirilmişti.

AA