HSK'dan Kıvanç Tatlıtuğ açıklaması

Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile çektirdiği fotoğrafını paylaşan ve hakkında inceleme başlatılan kadın hakimle ilgili HSK Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz'dan açıklama geldi.

A+ A-

Kartal'daki İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na geçtiğimiz perşembe günü bir davası için gelen Kıvanç Tatlıtuğ ile çektirdiği fotoğrafı sosyal medyada paylaştığı için hakkında HSK tarafından inceleme başlatılan İstanbul Anadolu Adliyesi Asliye Ceza Mahkemesi hakimi S.Ş.U.'nun mazeret iznine ayrıldığı öğrenildi.

Sahte fatura kullandığı gerekçesi ile Vergi Usul Kanunu'na muhalefet suçundan hakkında İstanbul Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın ilk duruşmasına katılmak için İstanbul Anadolu Adliyesi'ne gelen Kıvanç Tatlıtuğ, 12. Asliye Ceza Mahkemesi hakimi S.Ş.U. ile duruşma salonunda fotoğraf çektirdi. 

FOTOĞRAF ÇEKTİRDİĞİ HAKİM DURUŞMASINA BAKAN HAKİM DEĞİL
Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz yaptığı açıklamada, “Hakim ve film yıldızının sosyal medyada yer alan fotoğrafı üzerine başlatılan incelemede ilk saptanan resmi gerçek, ilgilinin yargılandığı mahkemenin 13. Asliye Ceza Mahkemesi olup, Fotoğrafta yer alan Hakimin 12.Asliye Ceza Mahkemesi hakimi olduğudur” ifadelerine yer verdi.

 

HSK İNCELEME BAŞLATMIŞTI
Bu fotoğrafı, "Perşembe hatırası" notu ile sosyal medyada paylaşan hakim S.Ş.U. hakkında HSK tarafından inceleme başlatıldı.

Hakim S.Ş.U., sosyal medyada yaşanan tepkiler üzerine mazeret iznine ayrılarak bugün adliyeye gelmedi. S.Ş.U.'nun bugün bakması gereken talimat duruşmaları için de başka hakimin görevlendirildiği öğrenildi.  S.Ş.U.'nun, yaklaşık 20 gün önce bu mahkemedeki görevine başladığı öğrenildi.

Kıvanç Tatlıtuğ ile fotoğraf çektiren kadın hakime incelemeKıvanç Tatlıtuğ ile fotoğraf çektiren kadın hakime inceleme