IFA Paris, markanın efendilerini yetiştirecek

Türkiye'de lükse hitap eden tüm sektörler için fırsat değerinde bir akademi...

IFA Paris, markanın efendilerini yetiştirecek
A+ A-

Türk markalarının küresel sıralamada yer almaları hedefi ile Türkiye'ye gelen Uluslararası Moda ve Lüks Marka Yönetimi Akademisi IFA Paris, Şanghay ve Paris’ten sonra Türkiye'de lükse hitap eden tüm sektörler için nitelikli yöneticiler yetiştirmeye hazırlanıyor.

1982’den beri Fransız moda mirasını küresel modern dünya ile bir araya getiren Uluslararası Moda ve Lüks Marka Yönetimi Akademisi IFA Paris, Türkiye’de uluslararası standartlarda lüks marka yöneticiliği okumak isteyenlere kapılarını aralıyor. Lüks marka yönetimi ve Türkiye'de lüks markaların gelişimini hedefleyen kurum, akademik programını Türkiye'nin en köklü ve başarılı eğitim kurumlarından biri olan Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM )işbirliği ile gerçekleştirecek. IFA Paris, sektöre iyi eğitim almış tüketici profilini algılayan, inovasyona açık, geleceği hissedebilen, birçok belirsizlik içinde net görebilen marka yönetici adayları kazandırıyor.

IFA Paris, eğitimlerinde kişisel ve profesyonel gelişim, lüks marka kavramları, stratejik pazarlama ve yönetim, girişimcilik ve finans, perakende, dağıtım ve e-ticaret ana başlıkları altında dersler yer alıyor. Öğrencilerine aynı zamanda yurtdışı imkanı da sağlayan IFA Paris, programın bir bölümünü Avrupa’nın gelişen ve en umut vaat eden pazarı olan İstanbul’da yaparken bir bölümünü ise lüksün ve modanın kalbi olan Paris’te sunuyor.

Eğitim bitiminde öğrencilere diplomaları Paris okulu tarafından veriliyor. Bu belge Fransız milli eğitim bakanlığınca onaylı MBA diploması olarak geçiyor. Chanel, Yves Saint Laurent ve Dior gibi markalar ve ünlü tasarımcılarla işbirliği içinde olan IFA Paris, öğrencilerini sıradanlığın ve tek düzeliğin karanlığından çıkararak, göz kamaştıran bir aydınlığa davet ediyor.

Marka ve marka değeri konusunda çalışmaların önem kazanması ile birlikte, IFA Paris’in öğrencilerine sunduğu Lüks Marka Yönetimi programı ile adaylar dünyanın her yerinde lüks sektörüne yön verecek donanıma sahip olacaklar. 40 haftalık aktif katılımlı, proje - tez çalışmaları içeren ve İngilizce olarak gerçekleştirilen eğitimlere üniversite mezunları, lisans eğitimini tamamlamamış ama sektörde tecrübesi bulunan lise mezunları ya da profesyonel yöneticilik yapıp kariyer hedefi olan herkes başvurabiliyor. Katılımcı profili doğrultusunda ders saatlerinde esneklik uygulayacak olan kurum 4 Kasım tarihinde eğitimlere start verecek.

IFA Paris kariyer merkezi, mezuniyet sonrası adayların bilgilerinin iletişim ağına eklenmesi ile yurt dışında ve içinde staj yapma ve iş bulma konularında yardımcı olmaktadır.