İki ilimizde peş peşe depremler!

İki ilimizde peş peşe depremler!
Güncelleme:

Malatya'nın Pütürge ilçesinde önce 4,7 ardından da 4,5 büyüklüğünde 2 deprem meydana gelirken, Hatay'ın Hassa ilçesinde 4.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremler Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Osmaniye ve Şanlıurfa'da da hissedildi.

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin yerle bir ettiği ve 47 binden fazla canı yitirdiğimiz deprem kabusu sürüyor.

Son olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, Gaziantep AFAD Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen Türkiye Risk Kalkanı Modeli II. Toplantısı’nda asrın felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısının 47 bin 932 olduğunu açıklamıştı.

Asrın felaketi olarak tarihe geçen deprem fırtınası sonrasında da bölgedeki depremler devam ediyor. 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) alınan bilgiye göre, saat 05.23'te merkez üssü Hatay'ın Hassa ilçesinde 4.4 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deprem yerin 11 kilometre derinliğinde meydana geldi. 

Hatay'ın ardından Malatya'da da peş peşe 2 deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) alınan bilgiye göre, saat 04.34'te merkez üssü Malatya'nın Pütürge ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deprem yerin 10 kilometre derinliğinde meydana geldi.

AFAD'dan yapılan açıklamada, Pütürge'de meydana gelen deprem sonrası olumsuz bir durum olmadığı belirtilerek, "Malatya ilimizin Pütürge ilçesinde meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki artçı deprem sonrasında, an itibarıyla olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız" ifadeleri kullanıldı.

Malatya'nın Pütürge ilçesinde saat 05.13'te 4.5 büyüğünde bir deprem daha meydana geldi. 

AFAD'dan alınan bilgiye göre, 4.7'lik depremin ardından yaşanan 4.5 büyüğünde ikinci deprem yerin 8 kilometre derinliğinde meydana geldi. 

Paniğe yol açan depremlerin Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Osmaniye ve Şanlıurfa gibi çevre illerden hissedildiği öğrenildi.