Avusturya'ya misilleme ! Böyle arandılar
3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !
ABD'den ikinci ''Öcalan'' açıklaması

İmamın paylaştığı olay yarattı

Bir köy imamının sosyal medyada paylaştıkları tepki topladı.

İmamın paylaştığı olay yarattı
A+ A-

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesi Gedik köyü İmamı A.Y., kendisine ait sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından, "Hayırlı cumalar cuma'mız mübarek olsun. Cumaya gitmeyen erkekler bacımsınız" paylaşımında bulununca tepki topladı. İmam A.Y. tepki çeken mesajını sildikten sonra bir mesaj daha yayınladı ve özür diledi.

Bayramiç'in Gedik Köyü'nün imamı A.Y., Facebook hesabından "Hayırlı cumalar, cuma'mız mübarek olsun. Cumaya gitmeyen erkekler bacımsınız" yazısını paylaştı. İmam A.Y.'in paylaşımını görenler, tepki gösterdi. Tepkili vatandaşlardan bazıları sosyal medyadan örgütlenip, gelecek cuma namazını Gedik Köyü'nde kılmaya karar verdi. Vatandaşların aldığı bu karar karşısında imam Y. de sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta bir paylaşım daha yaparak, "Bu cuma günü tüm dava arkadaşlarımızı Gedik Camisi'ne bekliyorum. Cemaatimiz bol olsun azcık" ifadelerini kullandı.

İmamın paylaştığı olay yarattı

İmamın paylaştığı olay yarattı

ÖZÜR DİLEDİ

İmam A.Y. tepki çeken mesajını sildikten sonra bir mesaj daha yayınladı ve özür diledi. İmam A.Y. şunları yazdı:

"Sosyal medya aracılığıyla Cuma günü yayınlamiş olduğum mesaj amacını aşan bir paylaşım olmuştur, amacım kimseyi kırmak veya rencide etmek değildir bu bağlamda hoş görüyü ve birleştiriciliği yaşamın merkezıne alan bir dinin görevlisi olarak yaptığım paylaşımdan dolayı takipçilerimden ve tüm kamuoyundan özür diler saygılar sunarım"

DHA