İran'la tren seferleri durduruldu

TCDD, Türkiye-İran arasında yapılan Transasya Ekspresi ve Van-Tahran yolcu treni ile yük tren seferlerinin geçici olarak durdurulduğunu açıkladı.

İran'la tren seferleri durduruldu
A+ A-

İran'da koronavirüsü vakaları nedeniyle tren seferleri geçici olarak durduruldu. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'ndan (TCDD) yapılan açıklamada, "Türkiye- İran arasında karşılıklı olarak işleyen Transasya Ekspresi ve Van Tahran yolcu treni ile yük tren seferleri 23 Şubat Pazar günü saat 17.00 itibariyle geçici olarak durduruldu." denildi.

TCDD'den yapılan yazılı açıklamada, İran'da koronavirüs salgını nedeniyle gerçekleşen ölümler üzerine Türkiye'nin İran sınırı kapattığı hatırlatılarak, şöyle denildi:
"Türkiye- İran arasında karşılıklı olarak işleyen Transasya Ekspresi ve Van Tahran yolcu treni ile yük tren seferleri 23 Şubat Pazar günü saat 17.00 itibariyle geçici olarak durduruldu. Bilindiği üzere, Türkiye ile İran arasındaki demiryolu ile yolcu bağlantısı; Ankara-Tahran-Ankara arasında haftada bir gün çalışan Trans Asya treni ve Van-Tahran-Van arasında haftada bir gün çalışan Van-Tahran treni ile sağlanıyordu."

Türkiye-İran sınırında korona alarmı! Termal kamera kurulduTürkiye-İran sınırında korona alarmı! Termal kamera kuruldu

 

DHA