Öğretmen evine giderken infaz edildi !
Avusturya'ya misilleme ! Böyle arandılar
3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !

IŞİD Ankara'nın göbeğinde !

IŞİD terör örgütünün Ankara'da örgütlendiği hatta esnafın cuma günlerini IŞİD için tatil ilan ettiği ortaya çıktı.

IŞİD Ankara'nın göbeğinde !
A+ A-

Ankara Emniyet Müdürlüğü, yılbaşı gecesi Ankara’da eylem hazırlığındayken yakalanan ve haklarında terör örgütü IŞİD üyeliği suçlamasıyla dava açılan sanıkların yargılandığı mahkemeye, çarpıcı bir rapor sundu. Raporda, Ankara Çubuk ilçesinde bulunan bir mescitte örgüt çalışmalarının yürütüldüğü, esnafın yoğun ilgi gösterdiği, cuma günlerinitatil ilan ettikleri kaydedildi.

Hürriyet gazetesinden Mesut Hasan Benli'nin haberine göre başkentte yılbaşı gecesi bombalı eylem planlarken yakalanan IŞİD üyesi iki canlıbomba ve bu kişilerle bağlantı olduğu iddia edilen ve tutuksuz yargılanan iki sanık hakkında Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı. Mahkeme, H.Y. ve kardeşi Ö.Y.’nin, IŞİD ile olan bağlantılarının tespit edilmesi için Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne yazı yazdı. Emniyet, hazırladığı ‘Araştırma Tutanağı’nı mahkemeye gönderdi. Tutanakta, H.Y.’nin Ebu Abdulkadir kod adını kullandığı, Suriye’ye giden kişilerin sınır geçişlerini organize ettiği belirtildi. Araştırma tutanağında, Ö.Y.’nin çatışma bölgeleriyle bağlantılı Samanpazarı Grubu içerisinde şûra üyesi olarak faaliyet yürüttüğü, grubun hicret kararı alarak Suriye’ye gittiği ifade edildi. Ö.Y.’nin Türkiye’ye döndükten sonra Çubuk ilçesinde 5-6 kişilik bir ders grubu oluşturduğu belirtilerek şöyle denildi:

KATILIM GİDEREK ARTIYOR

“Son süreçte Çubuk ilçesinde Selefi/Tekfirci ideolojiyi benimseyen ve ufak gruplar halinde hareket eden şahısların, A.O.Ç., Ö.Y. ve beraberindeki şahıslar tarafından bir araya getirildikleri, bu doğrultuda Çubuk’ta bulunan mescitte tek çatı altında toplandıkları tespit edilmiştir.

Mescitte cuma namazlarına katılımının yoğun olduğu, katılanların Çubuk esnafı olması sebebiyle çevredeki diğer esnafın da mescide davet edilmesi nedeniyle katılımların giderek arttığı tespit edilmiştir. DEAŞ terör örgütünün fikir ve görüşlerini destekleyen şahısların devletin resmi tatil günlerini tanımadıkları, cuma günlerini tatil kabul ettikleri, bu konu ile Çubuk Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturmalar devam ettiği bilinmektedir.”