Yeni yılda memurun fazla mesai ücetine zam
Niğde Belediye Başkanı istifa etti
ABD'den vize krizi için Türkiye'ye 4 şart

İslam İşbirliği Teşkilatı 13. Zirvesi

Başbakan Davutoğlu ile Afganistan İcra Kurulu Başkanı Abdullah'ın bir araya geldiği görüşmede, bölgesel konular ve uluslararası terör örgütleriyle mücadele üzerinde duruldu

İslam İşbirliği Teşkilatı 13. Zirvesi
A+ A-

İSTANBUL (AA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 13. Zirvesi kapsamında, Afganistan İcra Kurulu Başkanı Abdullah Abdullah ile görüştü.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, İstanbul Kongre Merkezi'ndeki görüşmede, Abdullah, Türkiye'nin dönem başkanlığının sadece Afganistan için değil, tüm İslam toplumları için önemli bir fırsat olduğuna inandığını söyledi.

Afganistan'a verilen destek için teşekkür eden Abdullah, enerjisi ve vizyonuyla Türkiye'nin sorunların çözümünde çok önemli rol oynadığının altını çizdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu da Kurtuluş Savaşı'nda Afgan halkının verdiği desteği unutmanın mümkün olmadığını dile getirerek, kimin ihtiyacı varsa diğerinin onun yanında olmaya devam edeceğini kaydetti.

Afgan-Pakistan ilişkilerinin ele alındığı görüşmede, bölgesel konular ve uluslararası terör örgütleriyle mücadele üzerinde duruldu.