Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''

İslam İşbirliği Zirvesi'den Detaylar...

İSLAM İşbirliği Teşkilatı (İİT) 13. Zirvesi, İstanbul Kongre Merkezi'nde başladı.

İslam İşbirliği Zirvesi'den Detaylar...
A+ A-

İSLAM İşbirliği Teşkilatı (İİT) 13. Zirvesi, İstanbul Kongre Merkezi'nde başladı. Erdoğan sabah ilk olarak 30'a yakın lideri tek tek karşıladı. Ardından Erdoğan zirveye katılanlarla aile fotoğrafı çektirdi. Zirveye katılan ülke temsilcilerinden bazıları geleneksel kıyafetleriyle geldi. Zirve için geniş güvenlik önlemleri alındı. Zirve dolayısıyla ek olarak 5 bin polisin daha görev yaptığı öğrenildi. Erdoğan'ın liderleri karşıladığı sırada polis helikopteri uçtu. Çevre binalarda keskin nişancıların yer aldığı görüldü.

BASIN MENSUPLARINA RENKLİ YELEKLER

Zirveyi takip eden basın mensuplarına görev yapacakları alanlara göre mavi, kırmızı, yeşil ve mor renklerde yelekler dağıtıldı. Basın mensupları kendileri için Hilton Convention Center'da oluşturulan basın merkezinde zirveyi takip ediyor.

YOLLAR KAPATILDI

Öte yandan, önlemler kapsamında Taşkışla Caddesi, Mete Kavşağı'ndan Kadırgalar Adil Baba Kavşağı'na kadar çift yönlü araç trafiğine kapatıldı. Trafik akışı ise Asker Ocağı Caddesi'nden Divan Kavşağı istikametine yönlendirildi. Gümüş Caddesi, Harbiye Orduevi girişi ışıklardan Adil Baba Kavşağı'na kadar çift yönlü kapatıldı. Trafik akışı da Halaskargazi Caddesi istikametine yönlendirildi. Mim Kemal Öke Caddesi, Vali Konağı Caddesi girişinden Adil Baba Kavşak ve Abdi İpekçi Caddesi'ne kadar çift yönlü kapatıldı. BUradaki trafik akışı ise Abdi İpekçi ve Vali Konağı Caddesi'ne yönlendirildi. Kadırgalar Caddesi, Bayıldım Caddesi girişinden Mim Kemal Öke Caddesi'ne kadar kapatıldı. Trafik ise Bayıldım Caddesi'ne yönlendirildi.