İslam Memiş, altın, gümüş ve kripto paralar için tarih verdi

İslam Memiş, altın, gümüş ve kripto paralar için tarih verdi

Para ve altın piyasaları uzmanı İslam Memiş'ten, yatırımcıları altın, gümüş ve kripto paralarla ilgili kritik uyarı.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, Youtube kanalında yayınladığı videolarla dikkat çekmeye devam ediyor. Özellikle altın yatırımcıları, İslam Memiş'in açıklamalarını dikkatle takip ediyor. Ünlü ekonomist, son olarak altın almayı düşünenleri uyarılarda bulundu. 

İslam Memiş, "Gram altın/TL'de 1020-1040 aralığında dalgalanma yaşandı. 'TL'yi nasıl değerlendiririm' soruları soruluyor. Şu anda ekonomiye destek vermek için elindeki altınını sat, yerine koyabilirsin. Dolar/TL kuru 18 lira, gram altın 1030 lira seviyesindeydi. Daha alt rakamlardan almak için fırsat kollamaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

Yatırımcıları uyaran Memiş, "Ağustos içinde düşüşleri teknik olarak beklemeye devam edeceğiz, ülke ekonomisine de kazançlı bir şekilde destek vermeyi sürdüreceğiz. Borsa'ya geçiyoruz dolar satıp, tekrar TL'yi de koyduk, bekliyoruz" diye konuştu. 

Kripto paraya dair de açıklamada bulunan ünlü isim şu ifadelere yer verdi:

"Bitcoin tarafında 23.012 dolar seviyesini gözlemliyorum. Yüzde 2.5'lik değer artışı var. 24 bin doların yukarı yönlü kırılması gerekiyor ki 27 bin doları telafuz edelim. Benim nazarımda kriptolar da baskılanmaya devam ediyor. Eylül ayı itibarıyla hem altın ve gümüş hem de kripto paralarda patlama olacak."