Vahşet ! 6 aylık hamile eşini...
Beşiktaş - Başakşehir: 1-1
Melih Gökçek istifa edeceği tarihi açıkladı !

İspanya'da "Temiz Eller"e Yolsuzluk Suçlaması

İspanya'da yolsuzlukla mücadele amacıyla kurulan "Temiz Eller" adlı sivil toplum kuruluşunun genel sekreteri, yolsuzluk suçlamasıyla gözaltına alındı

İspanya'da "Temiz Eller"e Yolsuzluk Suçlaması
A+ A-

MADRİD (AA) - İspanya, "Temiz Eller" adlı sivil toplum kuruluşunun Genel Sekreteri Miguel Bernard gözaltına alındı.

İspanyol basını, Emniyet Müdürlüğü Mali ve Ekonomik Suçlar Biriminin (UDEF), Bernard'ı suç örgütü kurmak, sahte evrak hazırlamak ve yolsuzluk yapmak suçlamasıyla gözaltına alındığını duyurdu.

"Temiz Eller"in, kişi, şirket ve kurumlara karşı yaptığı suç duyurularını geri çekmek için rüşvet istediği iddia edildi.

1995 yılında kurulan "Temiz Eller", ülkede çok sayıda yolsuzluk iddiasına ilişkin suç duyurusunda bulunarak, bunların yargıya taşınmasını sağlamasıyla biliniyordu. İspanya Kralı 6. Felipe'nin kız kardeşi Prenses Cristina hakkında açılan ve savcılık tarafından 8,5 yıl hapis cezası talep edilen yolsuzluk davasında da suçlamayı "Temiz Eller" yapmıştı.

Kuruluşun geçmişte suç duyurusunda bulunduğu önemli kişiler arasında eski İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero, eski Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Elena Salgado, eski yargıç Baltasar Garzon da bulunuyor.

İspanya Yüksek Mahkemesi şubat ayında "Temiz Eller" hakkında soruşturma başlattığını açıklamıştı.