Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü
Erdoğan'dan İstanbul itirafı: Biz bu şehre ihanet ettik
Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü

İSTANBUL'DA BOMBA ALARMI ! SEFERLER DURDURULDU

Sirkeci Tramvay durağındaki şüpheli paket polisi alarma geçirdi.

İSTANBUL'DA BOMBA ALARMI ! SEFERLER DURDURULDU
A+ A-

Sirkeci Tramvay durağındaki şüpheli paketin incelenmesi nedeniyle seferler her iki istakamete durduruldu... Fünyeyle patlatılan paketten mangal kömürü çıktı, seferler normale döndü. İstanbul'da bugün alınan yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekiyor.

İstanbul'da Sirkeci tramvay durağında turnikelerin yanına bırakılan poşetten şüphelenen vatandaşlar güvenlik görevlilerine haber verdi. Bomba şüphesiyle olayyerine polis ekipleri sevk edildi. Ekipler, çevrede yoğun güvenlik önlemi alarak bomba imha uzmanlarını çağırdı.Bu sırada, tramvay seferleri durduruldu, çevredeki mekanlar tedbir amacıyla boşaltıldı.

1-20160714190338.jpg

MANGAL KÖMÜRÜ ÇIKTI

Özel kıyafetini giyen bomba imha uzmanı, paketi fünyeyle patlattı. Pakette mangal kömürü olduğu tespit edildi. Bu arada, tramvay seferleri yaklaşık bir saatlik aksamanın ardından normale döndü. Sirkeci tramvay durağında turnikelerin yanına bırakılan poşetten şüphelenen vatandaşlar güvenlik görevlilerine haber vermiş, bomba olabileceği şüphesiyle çevrede geniş güvenlik önlemleri alınmıştı.

2-20160714190338.jpg

İSTANBUL'DA YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Dün, Fransa Ankara’daki büyükelçilik ve İstanbul’daki başkonsolosluk ve İzmir'deki fahri başkonsolosluğunun ikinci bir duyuruya kadar kapatıldığını  duyurmuştu. Bu uyarının ardından İstiklal Caddesi’nde silahlı ve kamuflajlı özel harekat polislerinin devriye gezmesi dikkat çekmişti.

Bugün de İstanbul'da yoğun güvenlik önlemleri alındı. 

3-919.jpg

İstanbul'da toplu ulaşım merkezleri ve hassas noktalarda güvenlik önlemleri artırıldı. Kazlıçeşme Marmaray Durağı'ndaki ek tedbirler de dikkat çekti. Gişelerin arka kısmında bekleyen polis ekipleri buraya gelen yolcuların üzerinde arama yaptı. Güvenlik önlemlerine katılan polislerin bazıları otomatik silah taşıdı.

SABAH DA TAKSİM'DE ŞÜPHELİ PAKET ALARMI VARDI

Bugün sabah saatlerinde bir şüpheli paket alarım da Taksim'de yaşanmış, Gezi Parkı kapatılmıştı ve metronun Gezi Parkı çıkışı kapatılmıştı. Yine fünyeyle patlatılan paketten uyku tulumu ve battaniye çıkmıştı. 

AYASOFYA ÖNÜNDE DE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Reuters haber ajansı ise bugün Ayasofya önünde alınan güvenlik önlemlerine ilişkin fotoğraflar geçti.

4-532.jpg