Monaco - Beşiktaş: 1-2
Kasko sigortasında flaş gelişme
Baykal'ın doktorundan flaş açıklama ! İşte son durumu

İstanbul'da Zirve Önlemleri

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 13. İslam Zirvesi'nin yapıldığı Harbiye'deki İstanbul Kongre Merkezi çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

İstanbul'da Zirve Önlemleri
A+ A-

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 13. İslam Zirvesi'nin yapıldığı Harbiye'deki İstanbul Kongre Merkezi çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Özellikle kongre merkezine çıkan tüm yollar polis tarafından tutuldu. Akreditasyon kartı olmayan hiçbir araç ve yaya bölgeye alınmadı.

DOLMABAHÇE SARAYI İÇİNDE VE ÇEVRESİNDE HAZIRLIKLAR

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zirveye katılacak liderler onuruna Dolmabahçe Sarayı'nda vereceği akşam yemeği öncesi bölgede hummalı bir çalışma sürdürülüyor. Dolmabahçe Sarayı'nın genelde kapalı tutulan, Saltanat Kapısı hazırlıklar için açıldı. Kapı önündeki polis noktası temizlenirken, zincirli bariyerler yenilendi. Milli Saraylara bağlı görevliler, çevrede tadilat çalışması yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve zirveye katılan liderlerin sarayı bu kapıdan girmeleri bekleniyor.

BARİYERLİ ÖNLEM

Hem akşam verilecek akşam yemeği hem de zirveye katılan heyetlerin yarınki Cuma namazı için Dolmabahçe'deki Bezmialem Valide Sultan Camii'nin kullanma ihtimallerine karşı bölgeye güvenlik bariyerleri kuruluyor. Polis bariyerleri, hem saray girişinin hem de caminin bulunduğu Dolmabahçe Meydanı önüne kuruluyor. Bariyerler, meydan ve Vodafone Arena Stadyumunun meydana bakan bölümüne yerleştiriliyor.Bölgede trafik ekiplerinin yanında çevik kuvvet polisleri de yaya olarak görev alıyor.

(FOTOĞRAF)