İstanbul'da akılalmaz olay: Katili kardeşi çıktı

İstanbul'da akılalmaz olay: Katili kardeşi çıktı
Güncelleme:

İstanbul'un Şişli ilçesinde tek başına yaşadığı dairede 21 yerinden bıçaklanarak öldürülen Cenk Çağın Ü.'nün katil zanlısı kardeşi çıktı.

Ü. bir şarap markasının satış temsilciliğini yapan Cenk Çağın Ü., 6 Mayıs 2022 tarihinde evinin terasında öldürülmüş bir halde bulundu. Kendisinden haber alamayan arkadaşlarının ihbarı sonucu olay yerine giden polis ekipleri çilingir yardımıyla açtıkları Cenk Çağın Ü.'nın bıçaklanarak öldürüldüğünü tespit etti.

OTELE KADAR TAKİP
Cinayet Büro Amirliğine bağlı ekipler, başlattıkları soruşturmada binanın güvenlik kamera görüntülerini incelediklerinde bir kişinin elinde bavulla çıktığını belirledi. Polis katil olabileceğini değerlendirdiği şüpheliyi kamera görüntülerini kullanarak Beyoğlu'nda bir otele kadar izledi. Bu otelde kaldığı tespit edilen şüpheliyi yakalamak için operasyon yapıldı.

 CİNAYET ZANLISI KARDEŞİ ÇIKTI
Polis cinayet şüphelisi olarak Cenk Çağın Ü.'nün kardeşi Cem İ.Ü.'yü gözaltına aldı. Şüphelinin kaldığı otel odasında yapılan aramada olayda kullanıldığı değerlendirilen bıçak bulundu. Şüphelinin sorgusu Cinayet Büro Amirliğinde yapıldı. Şüphelinin akli dengesinin yerinde olmadığı ve çelişkili ifadeler verdiği öğrenildi. Şüphelinin ağabeyini neden öldürdüğüne yönelik bir şey söylemediği belirtildi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli Cem İ.Ü. adliyeye sevk edildi.

Etiketler katil karde